نوشته شده توسط : مریم هاشمی

مشاوره زندگی

مشاوره زندگی همیشه در زندگی هرکسی انجام میشود . مشاوره با خانواده ، مشاوره با دوست ، مشاوره با حتی کسانی که نمیشناسیم . به شهری میرویم راه را بلد نیستیم « ببخشید آقا از کدوم طرف برم ؟ » « دوست عزیزم به نظرت شلوار چه رنگی بخرم ؟ » « بچه ها بریم شیراز یا شمال؟ » « مامان ماشینمو به نام همسرم بکنم یا خودم ؟» همه این ها مشاوره زندگی هستند . ما مشاوره میکنیم حتی اگر از درستی یا نادرستی تصمیمان آگاه باشیم « برم با همسرم آشتی کنم ؟ حیفه واسه هیچی زندگیمون خراب بشه » مشاروه زندگی انجام میدهیم حتی اگر تصمیم گرفته باشیم « برم بخرم من که میخوام بخرم » مشاوره زندگی به انسان اطمینان میبخشد . ما همیشه نیاز به تایید داریم . نیاز داریم کسی را در تصمیم گیری هایمان شریک کنیم . با این مشاوره به خود قوت قلب میدهیم .

مشاوره زندگی به ما کمک میکند با اطمینان قدم برداریم . مشاوره زندگی برای همه لازم است اما سوال اینجاست با چه کسی مشورت کنیم ؟ با همسرمان اختلاف داریم اگر باخانواده خود مشورت کنیم حق همسرمان را نادیده میگیرند . اگر با خانواده همسرمان مشورت کنیم حق مارا به نفع همسرمان نادیده میگیرند . مشاوره اگر درست انجام شود بهترین کار است . انسان را از سردرگمی میرهاند . انسان را از ورطه خود محوری و تنهایی بیرون میکشد . مهم اینست که پایه های مشاوره درست گذاشته شود . یک مشاوره خوب باید با کسی انجام شود که علم این کار را داشته باشد . بیطرف باشد . دارای قدرت تشخیص باشد . در هر زمینه ای تجربه داشته باشد . نسبت به مشورت گیرنده کینه یا دلسوزی بیش از اندازه نداشته باشد . مشورت گیرنده و مشاور منافع مشترک نداشته باشند.

مشاوره زندگی موفق

مشاوره خانواده موفق بدون در نظر گرفتن عقاید عوام انجام میشود . برخی هر لحظه برای دیگران زندگی میکنند . « فلان فرش رو بخرم بندازم خونه تا نگویند چه بی سلیقه است » در تربیت کودک : « اینکارو نکنی میگن بچه بدیه ... » و این عقیده نادرست را به کودک خود نیز انتقال میدهند . در نظر گرفتن نظر عوام و غیره در زندگی مسیر زندگی را به طرف سلیقه و خواست دیگران تغییر میدهد . مشاوره زندگی موفق برای کسانی است که با احترام گذاشتن به سلایق و عقیده دیگران برای خود زندگی میکنند . مشاوره زندگی موفق میگوید باید برای خواسته هایمان وقت بگذاریم . به رویاهایمان اهمیت بدهیم . رویاها خواسته های درونی ما هستند که در زندگی واقعی نتوانسته ایم به آن برسیم . پس تا جایی که میتوانیم آنها را وارد زندگی مان کنیم . البته برای اینکار حتما باید مشاوره بگیریم .

مشاوره زندگی موفق میگوید با توجه به توانایی هایت پیش برو . خواسته هایت را محدود نکن . به این بهانه که شاید شکست بخورم خود و خواسته هایت را محدود نکن . پرواز روزی رویا بود اما اتو و برادران ویلبررایت آنرا به زندگی واقعی کشاندند . اولین قدم همیشه سخت ترین قدم است . خود را با خواسته های کوچک حقیر نکن . آرزوهایت حتی اگر قابل دسترس نباشد میتواند یک ایده خوب ، یا هر چیز خوب دیگری باشد . خواسته هایت را بنویس و برای محقق شدن آنها ولو یک قدم در روز بردار . امید داشته باش و به همراهانت امید ببخش . آرزوهایت را برای همراهانت با اعتماد بگو . اگر چیزی در ذهن نقش میبندد میتواند وجود داشته باشد . این قدرت درونی توست که به آنها شکل میدهد . برای اینکه هیچ گاه از خواسته هایت نا امید نشوی مشورت کن .

زندگی

مرکز مشاوره زندگی آویژه

مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوارانه به آرزوهای شما می اندیشد مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوار است در آینده جامعه ای داشته باشیم پراز امید و آرزوهای محقق . جوانانی که  به خانواده خود اعتماد دارند . جوانانی که جامعه خود را دوست دارند . خانواده هایی که شاد هستند و برای شاد زیستن تلاش میکنند . مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوار است با مشاوره دادن به خانواده ها بتواند به پویایی آنها کمک کند . با مشاوره کودک برای کودکان محیطی آرام و دلچسب فراهم کند . مشاوره تحصیلی در مرکز مشاوره آویژه برای جوانان بصورت آنلاین و تلفنی انجام میشود . برای جوانان عزیز مشاوره نظام وظیفه میدهد . تمامی این خدمات به صورت تلفنی و آنلاین میسر میباشد . زوج های جوانی که تصمیم ازدواج دارند میتوانند از مشاوران زبده این مرکز کمک بگیرند . تست عشق ، تست ازدواج  و تست های دیگر در این مرکز انجام میشود .

مرکز مشاوره زندگی آویژه تمام تلاش خود را میکند تا در راه داشتن جامعه ای سالم گام بردارد . چگونگی رفتار درست با سالمندان ، رفتار با نوجوانان و جوانان به برخی دغدغه ها پایان میدهد . جوان و جامعه ، جوان و خانواده ، جوان و تحصیل ، جوان و ازدواج  و جوان و زندگی . خانواده و همیاری ، خانواده و کودکان ، خانواده و نوجوان ، خانواده وهمسر  و خانواده و مشکلات زندگی  از مواردی هستند که میتوانید مشاوره بگیرید . با مراجعه به وبسایت آویژه از طریق گوگل با این مرکز بیشتر آشنا شوید .

راهکارهای مشاوره زندگی

راهکارهای مشاوره زندگی راهی است برای رسیدن به مهارت های زندگی . یک انسان عاقل و بالغ با بکارگیری مهارت های زندگی میتواند از توانایی های خود بیشتر و بهتر استفاده میکند . راهکارهای رسیدن به مهارت ها بسیار مفید و سازنده است . راهکارهای مشاوره زندگی میگویند هرگز خود را در مقایسه با دیگران کوچک نکن . احترام به دیگران برای شما احترام ببار می آورد . در محبت به دیگران بی توقع باش . آنقدر به دیگران محبت کن که از ظرفیت آنها بیشتر نباشد . هرگز متوقع نباش کسی با ظاهر نا آراسته تو کنار بیاید انسان زیبایی را دوست دارد . با یک غلط به دیگران صفر نده . گذشت کن تا مورد عفو قراربگیری . وقت شناس باش . برای وقت دیگران که همان عمر آنها است احترام قائل شو . یادت باشد مهارت انسانها در قدرت شان هنگام عصبانیت سنجیده میشود .

به خاطرمان باشد وقتی با پرخاش هر حرفی از دهانمان بیرون می آید شنیده میشود . حرفی که شنیده شود درخاطر می ماند . زندگی دفتر مشق نیست  که غلط ها را پاک کنیم . یک اشتباه مکن است برای همیشه برایمان مشکل ساز شود . اگر زبان و رفتارمان را کنترل کنیم کمتر نیاز پیدا میکنیم دل شکسته دیگران راترمیم کنیم . ببخشیم و هنگام خطاها خود را به جای آنها بگذاریم و همزاد پنداری کنیم . آیا اگر ما در آن موقعیت قرار میگرفتیم چه رفتاری از خود بروز میدادیم .

مشترک

بهترین مشاوره زندگی موفق

بهترین مشاوره زندگی موفق زمانی مشخص میشود که مشاوره تمام شده باشد . آیا پس از این مشاوره احساس شادمانی و سبک بالی میکنیم ؟ آیا اکنون بر سر راه های بیشمار قرارگرفته ایم یا میدانیم چه کنیم ؟ در مشاروه زناشویی و زندگی مشترک به عیوب خود پی برده ایم ؟ اکنون میدانیم چگونه این نقص را مرتفع کنیم ؟ بهترین مشاوره زندگی موفقدر مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مسیر زندگی ما راتغییر میدهد . یک مشاوره خانواده خوب میتواند زندگیها را از از خطرات جدی نجات دهد . برخی اوقات ما بسیار بد بین هستیم که نیاز به مشاوره داریم . در بعضی موارد نیز بیش از اندازه خوشبین هستیم و ساده لوحانه عمل کردن ما باعث فرو پاشی ما میشود . حال ممکن است فرو پاشی زندگی باشد یا اقتصاد خانواده و یا فرو پاشی روحی و روانی  .

تمام رفتارهایی که باعث خدشه دار شدن زندگی میشود اختلال محسوب میشود و نیاز به مشاوره و درمان دارد . شاید فکر کنیم فقط کسانی به روانشناس یا روانپزشک مراجعه میکنند که بیمار هستند . درحالیکه برخی ممکن است در ظاهر سالم اما رفتارشان باعث آسیب میشود بهتر است قبل از وارد کردن آسیب های جدی و جبران ناپذیر با مشاوره کنترل رفتار خود را دردست بگیریم .

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Professional Counseling Services In Daily Life | BetterHelp

https://www.borna.news/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B1%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%A7%DA%98-162/1325234-%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA:: بازدید از این مطلب : 125
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 2 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

مقایسه همسر با دیگران

مقایسه همسر با دیگران مقایسه بعضی وقت ها نیک و برخی اوقات زیان آور و حتی مخرب است . مقایسه همسر با دیگران نیز از این قاعده مستثنی نیست . مقایسه همسر با دیگران اگر در جهت امید دادن باشد بسیا رخوب و مفید است . مثلا همسر ما در کسب و کار ورشکست شده و الان بسیار نا امید است . در اینجا و با این مثال دو وجه خوب و بد آنرا بررسی میکنیم . وجه بد اینست که بگوییم : « فلان شخص هم این کار را شروع کرد الان بیا برو ببین چه پولی پارو میکنه» . در این مقایسه همسر با دیگران هم زمان بدی را انتخاب کرده ایم و هم مقایسه بدی کرده ایم . لازم است او را آرام کرده و دلداری بدهیم تا بتواند دوباره شروع کند . در این مقایسه عملا به او گفته ایم لیاقت و تواناییش کمتر ازدیگران است .

حال وجه نیک مقایسه همسر با دیگران میتوانیم از کسی یاد کنیم که ورشکست شده و دوباره کار دیگری را شروع کرده و موفق شده است . در این مقایسه همسر با دیگران و جملات امیدوار کننده به همسرمان دلداری داده و به او امید بخشیده ایم.

دلایل مقایسه همسر با دیگران

دلایل مقایسه همسر با دیگران ریشه در تربیت کودکی دارد . دلایل مقایسه همسر با دیگران ممکن است خود همسر باشد . دلایل مقایسه همسر با دیگران ممکن است کم گذاشتن همسر از نظر عاطفی  ، جنسی و یا مالی باشد . حال به اجمال به دلایل مقایسه همسر با دیگران میپردازیم . ممکن است فرزند پسر یا دختر در کودکی با همسالان خود مدام مقایسه شده باشد . این کودک مقایسه کردن در ذهنش نهادینه شده است . او مدام شغل خود ، خانه خود ، پدر یا مادر خود و همسر خود را به مقایسه میگذارد . این فرد هیچگاه از زندگی خود و حتی قیافه و شغل خود راضی نیست . او مدام مقایسه میکند و دوست دارد در هر چیزی برتر و حتی بهترین باشد .

دلایل دیگر مقایسه ممکن است خود همسر باشد . همسری که مدام شریک زندگی و یا وضعیت زندگیش را با شخص دیگری مقایسه میکند . این رفتار را عملا به همسر او منتقل میشود . او همسر خود را وا میدارد اورا با دیگران مقایسه کند . دلیل دیگر مقایسه کمبودها هستند کمبود عاطفی ، جنسی ، ومالی . همسری که در امد خوبی دارد اما در خرج کردن خساست میکند . اودلیل می آورد که با این درامد برایش مقدور نیست بیشتر خرج کند . نا خوداگاه همسرش را به مقایسه با فرد مشابه وا میدارد . یا از نظر عاطفی به همسرش میگوید خسته هستم ناخوداگاه همسرش میگوید از فلانی بیشتر کار میکنی؟

همسر

عواقب مقایسه همسر با دیگران

عواقب مقایسه همسر با دیگران میتواند همین انتقال این رفتار به همسر و افراد خانواده باشد . فرزندان و همسر عملا یاد میگیرند  خود و وضعیت خود را با دیگران مقایسه کند . از عواقب مقایسه همسر با دیگران افسردگی ، حسادت ، رقابت نا بجا و ایجاد اختلاف در زندگی میباشد . قبول کنیم که برترین و بهترین وجود ندارد . اگر ما ادعا کنیم با زیباترین مرد یا زن ازدواج کرده ایم سخت در اشتباه هستیم . اگر فکر کنیم بیشترین درامد را داریم اشتباه میکنیم . همیشه کسی بهتر و شایسته تر وجود دارد .

از عواقب مقایسه همسر با دیگران اینست که ما در نهایت رضایت وقتی کسی را میبینیم که از همسر ما زیباتر است خدشه دار میشود . اگر کسی را ببینیم که همسرش را عاشقانه دوست دارد حسادت میکنیم . اگر کسی را ببینیم از همسر ما ثروتمندتر است بیمار میشویم . چون بهترین وجود ندارد . حتی اگر ما بهترین باشیم در وجهی از وجوه زندگی کمتر خواهیم بود . همین وجه کافیست تا ما را بیازارد . چون مطلق وجود ندارد . با این فلسفه روح ما هر لحظه دچار شوک های عصبی خواهد شد. همیشه ما دچار استرس خواهیم بود . و در واقع خودمان را در معرض بیماری روحی و روانی قرار میدهیم.

مقایسه همسر با دیگران از طرف زن

مقایسه همسر با دیگران از طرف زن بسیار خطرناک است . مرد همیشه میخواهد در نظر همسرش تکیه گاهی امن باشد . حال در ذهن همسرش همیشه کسی هست که از همسرش بهتر باشد . زیباتر یا خراج تر یا موفق تر . این قیاس از امیدواری مرد نسبت به همسرش میکاهد . مرد را از تلاش بیشتر باز میدارد . چون اعتقاد دارد هرچه میکند در نظر همسرش ناچیز است . مقایسه همسر با دیگران از طرف زن ممکن است از مرد فردی بسازد که برعکس مورد قبل تلاشش را بیش از حد زیاد کند . این همسر برای اینکه به رقبای خود میدان ندهد شبانه روز تلاش میکند .

ذهن او فقط متوجه یک جنبه زندگیست که همسرش هدایتش کرده است . او به موارد دیگر زندگی کم توجه خواهد شد . اگر این مقایسه مالی باشد این مرد دیگر حضور فیزیکی کمرنگی در خانواده خواهد داشت . اگر مقایسه عاطفی باشد مرد از نظر مالی افت خواهد کرد و به همین ترتیب مردی خواهیم داشت که در یک جنبه عالی و در وجوه دیگر ضعیف خواهد بود . مردی یک بعدی  و در عین حال فوق العاده عصبی ، زود رنج و پرخاشگر . .این مرد به خود به چشم یک وسیله تامین نیاز مینگرد . در جهتی تلاش میکند که از او خواسته شده ومقایسه شده . زندگی این زوج تبدیل به یک رابطه رباتیک میشود .ورودی ، پردازش و خروجی ....

با دیگران

مقایسه همسر با دیگران از طرف مرد

مقایسه همسر با دیگران از طرف مرد هم عواقب سو زیادی دارد . زن موجودی عاطفی ، احساسی و تاثیر پذیر است . مانند نهالی نازک که اگر بشکند ترمیمش مشکل خواهد بود . مقایسه همسر با دیگران از طرف مرد میتواند بر زن تاثیری عمیق بگذارد . زن دوست دارد از طرف مرد مقبول و رضایت بخش باشد . به محض مقایسه با دیگری ، برای جلب رضایت همسرش از قالب خود خارج شده و در ظرف دیگری میگنجد . شکل او میشود و رفتار و اعمالش تغییر میکند . فردی میشود با خصوصیت و شخصیت شخصی خود و رفتار دیگری . این چنین شخصی ثبات شخصیتی خود را از دست داده و چند بعدی میشود روحیه ای متزلزل ، نگران و شکست پذیر خواهد داشت .

این فرد اگر مورد انتقاد قرار بگیرد آنرا نمیپذیرد . حساس و زودرنج میشود . بهانه گیری او پایان ناپذیر خواهد بود . چون این خودش نیست که زندگی میکند بلکه مقلد کسی است که او نیست . بماند که مردی که در مقیاس دیگران همسرش را میسنجد به همان شخص اکتفا نخواهد کرد . او با دیدن فردی جدید بازهم به مقایسه خواهد نشست . زن که تازه در قالب کسی دیگر گنجیده بازهم باید مقلد دیگری بشود . این مرد با این مقایسه زندگی خود را یا از دست میدهد و یا به انحراف میکشد . زن دیگر منتظر نمیماند که همسرش اورا با کس دیگری مقایسه کند . این زن از مردش حرفشنوی نخواهد داشت . مردش در نظر او فردی متزلزل و کوچک خواهد بود.

چیست

مشاوره و خانواده

هر شخصی به محض اینکه در خانواده مشکلی ایجاد میشود بار اول را طبیعی میداند . وقتی مشکل برای بار دوم تکرار شود به فکر فرو میرود . بار سوم با نقش گرفتن چرا ها در ذهنش به فکر چاره می افتد . حال ممکن است با یک دوست درد دل کند . یا یک نفر از اقوام درجه یک مانند پدر یا مادر . هرکدام از اینها میتواند مشکل آفرین باشد . چرا که آنها فقط پای درددل یک نفر نشسته اند و دلیل و برهان طرف دیگر را نشنیده اند . این فرد با اطلاعات ناقصی که دارد به قضاوت می نشیند . معمولا در این قضاوت ها فردی که غایب است محکوم میشود . طرف اول به جای ترمیم رفتار خود یا همسر دچار پیش داوری میشود . او فقط به خود حق میدهد و خواهان تغییر رفتار همسر میشود . حال آنکه ممکن است درواقع خود او مقصر اصلی باشد .

حال اگر ما به جای چاره جویی از افرادی که نمیتوانند عادلانه قضاوت کنند به کسی مراجعه کنیم که هم علم آن را دارد و هم تجربه نتیجه بهتری دریافت خواهیم کرد . با مراجعه به بهترین مشاوره خانواده و روانشناسی میتوانیم چاره کار را بفهمیم . مشاوره خانواده از اصولی است که باید در هر خانواده رعایت شود . مشاوره خانواده و روانشناسی بیطرفانه قضاوت خواهد کرد و به جای قضاوت مشاوره خواهد داد . آسیب شناسی کرده و علت مشکل پیدا میشود . و برای زندگی آرام  و ازدواج موفق چاره بهتری خواهد اندیشید.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده  آویژه خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: 7 Ways Comparing Your Relationship To Someone Else's ...

https://virgool.io/@family_counselling

https://jamejamonline.ir/fa/news/1375405/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82:: بازدید از این مطلب : 135
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 2 شهريور 1401 | نظرات ()