نوشته شده توسط : مریم هاشمی

در دنیای امروز که پر از مشکلات و اختلافات است، چگونه می توانیم همیشه شاد و پرانرژی باشیم؟ چه راهکارهایی وجود دارد برای اینکه بتوانیم یک زندگی شاد داشته باشیم؟ طبیعی است که در زندگی زمان های خاصی احساس شادی بیشتری نسبت به زمان های دیگر داشته باشید. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید الگوی ثابتی از رضایت و شادی را در زندگی خود بیابید. شما باید ابتدا یاد بگیرید که چگونه خوشحال باشید. مثبت اندیشی و شکرگذاری را در زندگی روزمره خود تمرین کنید. اما مهم این است که برای شاد بودن باید چه کرد؟

مشاوران مرکز مشاوره تلفنی خانواده آویژه به بررسی روش هایی برای شاد بودن در زندگی و امید به زندگی پرداخته اند. برای داشتن یک زندگی شاد، عادت ها و رفتاری را به شما معرفی می کنند که می توانید خلق و خوی مناسب و شادی داشته باشید. اگر شما نیز می خواهید یک زندگی شاد و بدون غم و اندوه را داشته باشید، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

شاد بودن در زندگی

راهکارهایی برای داشتن احساس شادی و خوشبختی در زندگی

مواردی که در این قسمت گفته شده است، به شما کمک می کند تا شادی و احساس خوب را به زندگی خود هدیه بدهید.

خودتان را دوست داشته باشید

برای خوشبختی، یاد گرفتن دوست داشتن خود بسیار مهم است. زیرا به این معنی است که شما خودتان را همان گونه که هستید پذیرفته اید. دوست داشتن خودتان و داشتن احساس رضایت نسبت به خود می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

سعی کنید لیستی از چیزهایی که در مورد خودتان دوست دارید بنویسید. این لیست می تواند شامل ویژگی های فیزیکی، مهارت ها و یا ویژگی های شخصیتی شما باشند. زمانی که عزت نفس شما پایین است، این لیست را بخوانید.

جلوی آینه بایستید و دوست داشتن را به خودتان ابراز کنید. مثلا می توانید بگویید من عاشق خودم هستم. هیچ چیز نمی تواند من را تغییر دهد.

به خودتان بگویید که توانا هستید بر هرچیزی غلبه کنید

به یاد داشته باشید که مردم اغلب همان چیزی می شوند که خودشان باور دارند. اگر شما باور داشته باشید که نمی توانید کاری را انجام دهید، مسلما از انجام دادن آن ناتوان خواهید شد. در عوض سعی کنید به خودتان یاد آوری کنید که از عهده هر کاری بر می آیید. ایمان به توانایی های خود می تواند به شما کمک کند تا بر هر مشکلی غلبه کنید. اگر با مشکلی روبه رو شدید، به جای تسلیم شدن، به خود بگویید من می توانم این کار را انجام بدهم. به مشکل به عنوان فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید فکر کنید. از شکست نترسید. اگر اشتباهی مرتکب شدید، سعی کنید به دنبال راهی برای جبران باشید. دوباره امتحان کنید. به یاد داشته باشید که هر شکست فقط یک فرصت یادگیری جدید برای شما است.

هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

به یاد داشته باشید که زندگی هر کسی متفاوت است. پس از مقایسه کردن خود با دیگران اجتناب کنید. موفقیت ها، فرصت ها و استعدادهای خود را به یاد بیاورید. این یادآوری به شما کمک می کند تا شاد باشید. سعی کنید برای آنچه که هستید إحساس شادی داشته باشید. زمان خود را صرف مقایسه کردن نکنید. زیرا در نهایت افسوس و حسرت های بیهوده برای شما باقی خواهد ماند.

رسانه های اجتماعی می توانند باعث شوند که افراد خود را با دیگران مقایسه کنند. اگر إحساس می کنید که درگیر مقایسه کردن خودتان با دیگران هستید، سعی کنید از رسانه های اجتماعی دوری کنید. یا زمان صرف شده در رسانه های اجتماعی را کاهش دهید.

شاد و انرژی در زندگی

وقتی اشتباه می کنید خودتان را ببخشید

هنگامی که کار اشتباهی انجام می دهید، با خودتان همان طور رفتار کنید که در آن موقعیت با یک دوست رفتار می کنید. روی اشتباهات خود تمرکز نکنید. سعی کنید متعهد شوید که در آینده بهتر عمل می کنید. اگر بخواهید دائم به خاطر اشتباهات خود، ناراحت باشید و خود را سرزنش کنید دیگر زمانی برای شاد بودن و شاد زندگی کردن پیدا نمی کنید. به خودتان زمان کافی بدهید تا به کار، زندگی اجتماعی، فعالیت های خانوادگی، علایق شخصی رسیدگی کنید.

اگر با ایجاد تعادل بین کار و زندگی مشکل دارید. سعی کنید یک برنامه روزانه داشته باشید. زمان را برای استراحت و فعالیت های اجتماعی محدود کنید. اگر شما بتوانید برای زندگی خود برنامه مناسبی داشته باشید، مسلما استرس و اضطراب های شما در زندگی کاهش یافته و می توانید یک زندگی بدون استرس را تجربه کنید. کاهش استرس و اضطراب در زندگی به شما کمک می کند تا زندگی شادی را داشته باشید.

ورزش کنید

ورزش کردن به شدت باعث افزایش شادی و انرژی در زندگی شما می شود. سعی کنید یکی از رشته های ورزشی مورد علاقه خود را ادامه بدهید. مراقبت های جسمی مانند ورزش کردن و رسیدگی به بهداشت فردی می تواند باعث شود انرژی خوبی در زندگی شما روانه شود.

مثبت اندیشی را تمرین کنید

هنگامی که ذهن شما به سمت تفکرات منفی رفت، مانند من نمی توانم این کار را انجام دهم یا چه روز بدی است و ... جلوی خود را بگیرید. سعی کنید فکر خود را به چیز مثبتی تغییر دهید. مانند من می توانم این کار را انجام دهم. برای اینکه به خودتان یادآوری کنید که مثبت اندیش باشید، می توانید پیام های انگیزشی را روی تلفن، رایانه، آینه یا کیف پول خود بچسبانید. مثلا بنویسید من عالی هستم، من به اهدافم خواهم رسید و ... .  اگر اغلب با افکار منفی دست و پنجه نرم می کنید، سعی کنید فهرستی از دلایلی که باعث شده چنین احساسی داشته باشید را تهیه کنید. به راه هایی فکر کنید که می توانید زندگی خود را تغییر دهید یا بهبود بخشید تا احساس خوش بینی بیشتری داشته باشید.

از خودتان تعریف کنید

خودتان را به خاطر تلاش ها و موفقیت هایتان، حتی برای موفقیت های کوچک، تحسین کنید. به خود یادآوری کنید که چقدر قوی، با استعداد یا سخت کوش هستید. مثلا به خود بگویید: امروز خیلی خوب کارهایت را انجام دادی، تو عالی بودی. هنگامی که کار بزرگ و عالی را انجام دادید به خودتان جایزه بدهید. می توانید خودتان را برای شام در یک رستوران دعوت کنید و یا با عزیزانتان کاری سرگرم کننده انجام دهید.

وقتی احساس ناراحتی کردید لبخند بزنید

گاهی أوقات تنها لبخند زدن می تواند حال شما را بهتر کند. وقتی استرس دارید، مضطرب یا ناراحت هستید، سعی کنید لبخند بزنید. یک لبخند و یا خندیدن از ته دل می تواند خلق و خوی شما را تغییر بدهد. همچنین تنش ها را از بین ببرد.

سپاس گزاری را فراموش نکنید

برای اتفاقات خوب و افرادی که در کنار شما هستند، سپاس گزاری کنید. هر روز، چند چیز را شناسایی کنید و بابت این نعمت ها سپاس گزار باشید. خاطرات مورد علاقه، دوستان، خانواده شاد، کار مورد علاقه و ... می توانند مورد سپاس گزاری قرار بگیرند. افکار خود را هرروز در یک دفتر یادداشت کنید. هنگامی که إحساس ناراحتی یا إحساس منفی دارید، دفترچه خود را بخوانید تا بتوانید شادی را به روز خود برگردانید. به خانواده و دوستان خود بگویید که چقدر دوستشان دارید. این کار باعث می شود که هر دوی شما إحساس شاید بهتری در زندگی داشته باشید.

زندگی شاد

سخن آخر

شاد بودن و داشتن احساس خوشبختی، با تلاش و کوشش خودتان به دست می آید. شما باید بخواهید و برای به دست آوردن این شادی، تفکرات منفی و بدبینی و ... خود را کنار بگذارید. با هر انرژی منفی مبارزه کنید و به دنبال راهی برای شاد زندگی کردن و لبخند زدن باشید. اگر احساس می کنید در زندگی خود شادی و انرژی را کم دارید و یا نمی توانید تفکرات منفی را از خود دور کنید، می توانید از مشاوره خانواده تلفنی در این زمینه کمک بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی رایگان ۲۴ ساعته:: بازدید از این مطلب : 148
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 23 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

اگر کسی به خانه شما بیاید چگونه از او استقبال می کنید؟ از مهمانان خود چگونه پذیرایی می کنید؟ آیا برای آنها شربت می آورید؟ یا به مهمانان یک دسته گل هدیه می دهید؟ راه های زیادی برای خوشامدگویی به مهمانان و پذیرایی از آنها وجود دارد. افراد در کشورهای مختلف، فرهنگ های مهمان نوازی و مهمان داری متفاوتی را دارند. اگر شما به کشورهای مختلف مسافرت کنید، متوجه خواهید شد که در هر کشور و یا هر شهری رسومات و سنت های مختلفی برای پذیرایی از مهمان وجود دارد. برخی از مردم به شدت بر سنت های خود پایبند هستند. این سنت ها بسیار شیرین و جالب هستند و می توانند تجربه ای لذت بخش باشند.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه به تحقیق و بررسی سنت های مهمان نوازی و خوش آمدگویی به مهمان ها در کشورهای مختلف پرداخته اند. اگر شما نیز علاقه دارید که با این آداب و رسوم مهمان داری بیشتر آشنا شوید، حتما مقاله زیر را مطالعه کنید.

آداب و رسوم استقبال از مهمان

در هر گوشه ای از جهان برای استقبال از مهمان شیوه های مختلف و جذابی وجود دارد. شاید شما از شنیدن برخی از این سنت ها تعجب کنید و به وجود بیایید. تمام این سنت ها یک هدف مشخص و ثابتی دارند و آن هم احترام گذاشتن و حفظ حرمت مهمانان است. برخی از مهم ترین و جالب ترین رسومات استقبال از مهمان در کشورهای مختلف عبارتند از:

هند

اگر شما مهمان هندی ها شوید، برای استقبال از شما فرشی گلدار به نام رنگولی را پهن می کنند. این فرش خاص و زیبا که اغلب در ورودی خانه ها در هند دیده می شود، برای احترام گذاشتن و بزرگداشت مهمان است.

چین

برای مهمانان در چین، صندلی شام را با بهترین منظره که اغلب منظره ای به بیرون است، تدارک می بینند. همچنین در چین میزبان بهترین نوع غذا را برای مهمانان خود انتخاب می کند. در چین سنت چای وجود دارد که مربوط به 3000 سال قبل می شود. به این منظور با چای از مهمانان خود استقبال می کنند. همچنین ممکن است به افتخار شما شروع به درست کردن نان تست نیز کنند.

قزاقستان

برای مهمانان در قزاقستان رسم است که چای سیاه و یک قرص نان گرم بیاورند. اگر در قزاقستان مهمان شوید حتی ممکن است با یک مراسم ویژه چایی پذیرایی شوید. مهمان نوازی برای مردم مسلمان قزاقستان بسیار مهم است و اهمیت دارد. پس قطعا با شما به خوبی رفتار می کنند. میزبان شما ممکن است از شما بخواهد که برای سرگرمی شروع به خواندن آواز کنید و یا موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید.

تبت

در تبت میزبان برای خوش آمدگویی به مهمانان خود از بیرون آوردن زبانش استفاده ممی کند. زیرا بسیاری از مردم این کشور اعتقاد به تناسخ دارند. مدت ها پیش در این کشور راهبان با آشکار کردن زبان خود نشان می دادند که خواهان صلح هستند. همچنین می خواستند ثابت کنند که تناسخ یک پادشان بی رحم نیست که زبان سیاهی نیز دارد. با گذشت زمان این مراسم گسترش یافت و امروزه معمولا آن را به عنوان راهی برای خوش آمدگویی استفاده می کنند.

یونان

یونانیان باستان معتقد بودند هنگامی که می خواهند مهمانی بگیرند اگر تعداد کمی را دعوت کنند و یا بین افراد تفاوت قائل شوند برای مهمان کردن، منجر به نوعی مجازات از جانب خدایان می شود. اگر مهمان یونانیان شوید، تعجب نکنید ممکن است از شما بخواهند در مناسب بعدی خانواده آنها شرکت کنید و یا تا دیر وقت بمانید.

روسیه

روس ها اغلب در خانه های خود با افتخار از مهمانانشان با نان تست و نوشیدنی پذیرایی می کنند. احتمالا در برخی از مناطق نیز از نان و نمک برای استقبال از مهمان استفاده می شود. شاید از نظر شما استفاده از چنین مواد غذایی عجیب باشد. اما در روسیه باستان، این نوع غذاها نماد رفاه و سلامتی بودند. میزبانان روسیه پذیرایی مهمان ها را با این غذاها آغاز می کنند و اعتقاد دارند که از این طریق برای مهمانان خود آرزوی سلامتی کرده اند.

برزیل

مردم برزیل دوست دارند که مهمان هایشان در خانه آنها إحساس راحتی و آرامش داشته باشند. به همین دلیل محیطی را فراهم می کنند که تا حد امکان آرام و ساکت بوده و مهمانان بتوانند إحساس راحتی داشته باشند. آنها اغلب از یک فنجان قهوه سیاه و یا چای سیاه برای پذیرایی از مهمان ها استفاده می کنند. اگر به یک میز شام در برزیل دعوت شده اید، باید آماده باشید که قبل، بعد و در حین غذا خوردن زیاد با یکدیگر صحبت کنید. زیرا در برزیل این فرهنگ وجود دارد که صحبت کردن با یکددیگر دور میز شام، یک رویداد اجتماعی بوده و باعث نزدیکی بیشتر افراد به یکدیگر می شود. اگر دوست دارید که از مهمان نوازی برزیلی ها تشکر کنید به شما پیشنهاد می کنم از یک بسته شکلات و یا چند شاخه گل استفاده کنید. در برزیل این موارد نشانه قدردانی و تشکر است.

مغولستان

اگر دوست صمصمی یک مغول هستید و یا به مهمانی در این کشور دعوت شده اید و به شما یک نوار رنگ روشن از جنس ابریشم و یا پنبه دادند، خوشحال باشید. این نوع نوار و یا روسری نشانه ظاهری احترام به مهمان و دوست است. در مغولستان اغلب از چای شیر و یک بشقاب پنیر، نان و کلوچه های محلی برای استقبال از مهمان استفاده می شود.

کنیا

در کنیا، ماسایی ها با یک نوع رقص به استقبال شما می آیند. به این رقص در کنیا آدامو می گویند. در این رقص همه سعی می کنند بالاترین پرش را داشته باشند. ماسایی ها از طریق این رقص می خواهند به مهمانان خود نشان دهند که پر قدرت و شجاع هستند. بعد از این رقص از مهمانان با خوراکی های مختلف پذیرایی می شود.

سخن آخر

با مطالعه این مقاله شما روش های مختلفی از آداب معاشرت و رسومات استقبال از مهمان را یاد گرفتید. مهم نیست مهمانان شما از کجا آمده اند، هدف در هر کجای جهان مهمان نوازی و مهربانی با مهمانان و دوستان است. سنت های مختلف به ما می آموزند که احترام به مهمان از زمان های بسیار دور وجود داشته است و به نحوی جز فرهنگ و آداب و رسوم افراد گشته است. مهمانی نرفتن و یا مهمان دعوت نکردن می تواند شما را به یک انسان افسرده و گوشه گیر تبدیل کند.

مشاوره تلفنی خانواده ۲۴ ساعته در تهران:: بازدید از این مطلب : 167
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

مسلما همه افراد در زندگی مشترک خود با تعارضات، درگیری ها و اختلاف نظرهایی مواجه می شوند. آنچه که مهم است این است که در این شرایط بتوانید آرامش از دست رفته خود را مجددا بدست بیاورید. استفاده از جملات و یا رفتارهایی که هنگام عصبانیت ممکن است رخ بدهد می تواند در آینده برای شما مشکل ساز شود. مشاجره در هر رابطه سالم و زندگی مشترک استانداردی، وجود دارد. مهم این است که در چنین لحظاتی برای یکدیگر سوء تفاهم ایجاد نکنیم. برخی از جملات و یا رفتارهایی هستند که هرگز نباید در طول دعوا به همسر خود بگویید.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده آویژه جملات مضر و آسیب زننده ای که می توانند در حین دعوا و تعارض بیان شوند و در آینده بر زندگی شما تاثیرات منفی بگذارند را بررسی کرده اند. اگر شما نیز در طول دعوا به شدت عصبانی می شوید و از جملات بد و یا ناسزا گفتن استفاده می کنید، پس حتما مقاله زیر را مطالعه کنید. شما با مطالعه این مقاله خواهید آموخت که هنگام دعوا چه نبایدهایی وجود دارد.

نکات منفی دعوا زوجین

اشتباهات رایج هنگام دعوا با همسر

شما باید سعی کنید هنگام دعوا با همسر، تصمیم و یا رفتار و گفتار عجولانه و از سر عصبانیت نداشته باشید. اکثر زوجین هنگام دعوا از کلمات ناسزا و آزار دهنده استفاده می کنند. در نهایت بعد از دعوا از رفتار و گفتار خود پشیمان می شوند و می خواهند أوضاع را درست کنند. چرا باید حرفی بزنید که بعدا پشیمان شوید؟ مهم ترین چیزهایی که هرگز نباید در هنگام دعوا به همسرتان بگویید عبارتند از:

صدا زدن همسر با القاب زشت و ناپسند

بدرفتاری با یکدیگر و یا صدا زدن همسر با القاب زشت و یا کلمات بد هنگام دعوا کردن، أصلا قابل پذیرش نیست. افراد هنگام دعوا کردن متوجه نمی شوند که گفتار آنها تا چه اندازه بد بوده و می تواند چه آسیب هایی با خود به همراه داشته باشد. صدا زدن و نام بردن از همسر با الفاظ رکیک باعث می شود که طرف مقابل احساس آسیب پذیری بیشتری کند و کمتر مورد توجه قرار بگیرد. فراموش نکنید که این موضوع تا ابد در ذهن همسرتان خواهد ماند و ممکن است خودش باعث ایجاد یک دعوای جدید شود.

سرزنش کردن همسر

برخی از افراد هنگام دعوا و بحث با همسر، بدون آنکه دقیقه ای فکر کنند، شروع به سرزنش کردن او می کنند. سرزنش بی مورد همسر می تواند شدت دعوا را بالاتر ببرد. زیرا به شدت طرف مقابل را عصبانی می کند و او می خواهد از خودش در برابر تهمت ها و سرزنش های شما دفاع کند. حتی اگر فکر می کنید که همسرتان مقصر است. نباید این موضوع را به یکباره بیان کنید. یا دائما او را مورد سرزنش قرار بدهید. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید تا دعوا پایان بیابد. سپس هنگامیکه هر دو نفر در وضعیت ذهنی و روحی خوبی قرار گرفتید، در مورد اشتباهات او صحبت کنید. به یاد داشته باشید که حتی بعد از دعوا نیز نباید از سرزنش کردن و یا کنایه زدن به همسر استفاده کنید.

استفاده از کلمه طلاق در دعوا

طلاق کلمه به شدت مخربی است. شما هرگز نباید از این کلمه تحت هیچ شرایطی در دعوا و تعارضات استفاده کنید. به هیچ عنوان این کلمه را یک راه حل برای پایان دادن دعوا نبینید. هنگامی که دو نفر ازدواج می کنند، عهد می بندند که هنگام سختی و آسانی در کنار یکدیگر باشند. پس چرا هنگام دعوا برای فرار از کلمه طلاق استفاده می کنید. به کار بردن این کلمه تنها نشان دهنده عدم احترام و اعتماد شما به همسرتان است.

گفتن نظرات منفی والدین هنگام دعوا

هرگز حتی جملات خانواده خودتان یا همسرتان را در دعوا یادآوری نکنید. شما و همسرتان با یکدیگر مشکل دارید و باید برروی خودتان دو نفر تمرکز کنید. گفتن اینکه مادرم در رابطه با تو این نظر منفی را داشت. یا پدرم از اول گفت تو بدرد زندگی نمی خوری و ... باعث می شود که رابطه شما با یکدیگر و همچنین رابطه همسرتان با خانواده شما به شدت خراب شود. پس سعی کنید هنگام عصبانیت هرگز از نکات منفی که والدینتان در مورد همسرتان گفته اند استفاده نکنید.

مقایسه کردن همسر با دیگران

درست است که شما عصبانی هستید. اما باید سعی کنید برروی گفتار خود تمرکز داشته باشید و سنجیده صحبت کنید. مقایسه شوهرتان با دیگران مردان و یا مقایسه همسرتان با دیگر زنان حتی ممکن است باعث پایان یافتن ازدواج شما شود. هیچ فردی دوست ندارد که همسرش در رابطه با فرد غریبه و یا همسر دیگران نظر مثبت و بهتری داشته باشد و بخواهد او را با همسرش مقایسه کند. مقایسه همسر با دیگران می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در اعتماد همسرتان به شما شود.

جملات نامناسب هنگام دعوا

انکار وجود مشکل و یا عصبانیت

این موضوع بیشتر در رابطه با خانم ها صدق میکند. اکثر خانم ها هنگامی که عصبانی هستند، می گویند که عصبانی نیستند و عصبانیت خود را انکار می کنند. هنگامی که مشکلی وجود دارد منکر آن نشوید. یا بپذیرید که چیزی شما را آزار می دهد و به دنبال راه حلی برای آن باشید و یا همه را فراموش کنید. اینکه شما بگویید مشکلی وجود ندارد و یا عصبانی نیستم، ممکن است باعث شود که همسرتان واقعا إحساس کند که شما عصبانی نیستید و کاملا بی توجه از کنار ناراحتی شما عبور کند. سپس شما به خاطر بی اعتنایی های او بیشتر از قبل عصبانی می شوید و دعوای وحشتناکی مجدد بین شما به  راه می افتد.

گفتن هرچیز بدی که در ظاهر همسر وجود دارد

گفتن و یا مسخره کردن ویژگی ظاهری همسرتان و یا وزن او تنها او را آسیب پذیر می کند. همچنین باعث می شود که او اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. آنها بعد از این دیگر به نظرات مثبت شما در مورد خودشان اعتمادی ندارند. ضربه زدن به همسر آن هم از طریق بد گفتن در رابطه با ظاهر، زیبایی و یا اندام او نه تنها به شما کمکی نمی کند بلکه شرایط را هم برای او و هم برای شما سختتر خواهد کرد.

گفتار بی ادبانه در مورد خانواده و یا دوستان همسر

به یاد داشته باشید که بحث بین شما دو نفر است. پس نیازی به آوردن اسم خانواده یا دوستان وجود ندارد. با این کار شما فقط به احساسات همسرتان آسیب می زنید و او را عصبانی تر می کنید. اگر می خواهید دعوا زود پایان پیدا کند و شما و همسرتان مجدد با یکدیگر خوب باشید، هرگز از بد گفتن از خانواده او و یا دوستانش و یا استفاده از فحش و کلمات ناسزا به آنها استفاده نکنید.

بیان هر چیزی که به این دعوا ربط ندارد

شاید شما قبلا هم از همسر خود ناراحت شده اید، اما باید بدانید که حالا وقت بیان آن نیست. جمع آوری تمام بدی های او و گفتن آنها یا صحبت کردن در مورد موضوعی که أصلا ربطی به این دعوا ندارد و یا قبلا در مورد آن بحث شده است، أصلا درست نیست. این کار شما منطقی نیست و فقط مبارزه را سخت تر و دعوا را طولانی تر می کند.

دعوا کردن زن و شوهر

سخن آخر

اگر زندگی مشترک خود و همسرتان را دوست دارید و می خواهید یک زندگی شاد و روابط سالم با یکدیگر داشته باشید، پس هنگام دعوا و تعارض آنچه را که در بالا گفته شد رعایت کنید. رعایت نکات بالا به شما کمک می کند تا سریعتر از حالت عصبانیت، قهر و یا دعوا با همسر خارج شوید. این نکات به شما کمک می کند تا به سادگی زندگی شادی را بسازید. دعوا و اختلاف برای هر زن و شوهری وجود دارد. مهم این است که بتوانید این شرایط را به درستی مدیریت کنید و با رفتار و گفتار اشتباه خود باعث خراب شدن زندگیتان نشوید.

مشاوره تلفنی خانواده :: بازدید از این مطلب : 138
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 9 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

مسلما همه ما از تاثیر روابط بین پدر و دختر بر آینده دختران آگاه هستیم. در این رابطه مقاله های زیادی نوشته شده است و مطالعات بسیاری صورت گرفته است. واضح است که نحوه برخورد دختر با روابط عاشقانه به شدت تحت تاثیر رفتار پدر او و یا شخصیت پدرش قرار دارد. اگر شما به عنوان یک پدر بتوانید مهر و محبت و عطوفت را به دختر خود هدیه دهید، مسلما او دیگر محبت را از مردان دیگر گدایی نمی کند. شما می توانید کمک کنید تا دخترتان برای آینده خود انتخاب مناسبی داشته باشد. روابط پدر و دختر اگر سالم و مفید باشد می تواند از ایجاد روابط نامشروع و نامناسب دختر با سایر مردان جلوگیری کند.

اگر شما به عنوان یک پدر نتوانسته اید رابطه مناسبی با دختر خود ایجاد کنید. یا نمی دانید چگونه می توانید یک پیوند قوی و مفید با دختر خود داشته باشید نگران نباشید. مشاوران مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه به بررسی راهکارهایی برای ایجاد یک رابطه سالم بین دختر و پدر پرداخته اند. شما با مطالعه این مقاله خواهید آموخت که چگونه با دختر خود یک رابطه سالم ایجاد کنید.

رابطه دختر با پدر

رابطه سالم پدر و دختر چه تاثیراتی دارد؟

مسلما تاثیر داشتن یک رابطه عالی بین پدر و دختر تنها برای داشتن یک رابطه عاشقانه و مناسب برای دختر ختم نمی شود. اگر شما با دختر خود رابطه مناسبی داشته باشید و پیوند قوی ایجاد کنید، می توانید باعث شوید که او در مراحل مختلف زندگی موفق تر باشد. پیوند بین پدر و دختر تاثیر مثبتی بر موراد زیر خواهد گذاشت:

افزایش اعتماد به نفس دختر

ارزش دادن به خود

إحساس رضایت از ظاهر و بدن خود

بالا رفتن سلامت عاطفی دختر

موفقیت های بیشتر در تحصیلات و اهمیت دادن به ادامه تحصیل

کسب موفقیت های شغلی

موفقیت در انتخاب همسر

داشتن رابطه سالم با همسر

ایجاد روابط مناسب با فرزندان مخصوصا پسرها

نکات مهم برای داشتن یک رابطه سالم بین پدر و دختر

پدران چگونه باید با دختران خود ارتباط برقرار کنند؟ به یاد داشته باشید که هیچ پدری نمی تواند کامل باشد. همچنین بچه ها نیز به پدران کامل نیاز ندارند. آنها نیاز دارند تا پدرانشان به اندزاه کافی خوب باشند و بتوانند روابط سالمی با آنها داشته باشند. اگر شما نکاتی را که در این قسمت گفته شده است، رعایت کنید می توانید یک پدر نمونه برای دختر خود باشید. همچنین می توانید روابط سالمی با دختر خود برقرارکنید.

به او بگویید دوستش دارید

شما به عنوان یک پدر مهربان و نمونه، باید هرروز به دختر خود بگویید که دوستش دارید. هرروز به دختر خود بگویید که باهوش، زیبا، دوست داشتنی، توانا و ... است. تعریف و تمجید از او باعث می شود که دخترتان عشق، احترام و ایمان به شما را از ته دل احساس کند.

نگفتن دوستت دارم به دخترتان و تعریف و ستایش نکردن از او باعث می شود که دخترتان در برابر افراد غریبه و نامناسب که این کلمات را به او می گویند و او را مورد ستایش قرار می دهند، آسیب پذیر باشد. اما اگر شما به موقع از دختر خود تعریف کرده باشید و عشق را به او هدیه داده باشید. هنگامیکه او با تعریف و تمجید افراد غربیه روبه رو می شود با خود می گوید: من همه این موارد را می دانستم و پدرم به اندازه کافی از من تعریف کرده است. به جز تعریف کردن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

راه صحبت کردن دخترتان با شما را هموار کنید

مطمئن شوید که دخترتان می تواند هر مشکلی را به راحتی با شما مطرح کند. اجازه دهید راه ارتباطی و صحبت کردن دخترتان با شما هموار باشد. مهم نیست که او چه میخواهد بگوید، مهم این است که شما حتی اگر از او عصبانی و یا ناراحت شدید به او نشان دهید که دوستش دارید. شما باید علاوه بر اینکه پدر او هستید یک دوست امن و مطمئن برای دخترتان باشید. به او گوش دهید. نه برای اینکه راه حل پیدا کنید بلکه به این منظور که او را درک کنید و متوجه شوید چه نیازهایی دارد. آرام باشید حتی اگر او می خواهد یک موضوع نامناسب را مطرح کند. بر روی صحبت های او تمرکز کنید. با عصبانی شدن، داد و فریاد زدن و ... کاری درست نمی شود و تنها دخترتان از شما دور خواهد شد.

اگر بتوانید بدون قضاوت عجولانه به حرف های دخترتان گوش دهید گام مهمی برای برقراری ارتباط مناسب با او برداشته اید.

از عذرخواهی کردن نترسید

اگر إحساس می کنید رفتار اشتباهی با دخترتان داشته اید، سعی نکنید از او دور شوید. بلکه به شروع دوباره فکر کنید. از اینکه غرور خود را کنار بگذارید و از او عذرخواهی کنید نترسید. شما اگر بتوانید از اشتباهات خود درس بگیرید، می توانید یک پدر خوب شوید. پس اگر اشتباهی صورت گرفته نباید باعث شود که بین شما و دخترتان فاصله ایجاد شود. بلکه باید کمک کنید که رابطه شما و دخترتان مجددا مانند قبل شود.

پدر و دختر

به آموزش و تحصیل دخترتان اهمیت بدهید

مرتبا با دخترتان در مورد مدرسه و آنچه که مربوط به تحصیلاتش می شود صحبت کنید. در مورد مسائل مطرح شده در مدرسه بحث کنید. تکالیف او را بررسی کنید. با او به کتابخانه بروید. به هر نحوی که می توانید به دخترتان نشان دهید که به تحصیلات او اهمیت می دهید و برای شما مهم است. در مورد آرزوها و رویاهای او برای آینده اش با او صحبت کنید. البته سعی نکنید که رویاهای خود را به او تحمیل کنید. مثلا او را مجبور کنید که رشته ای را انتخاب کند که خودش أصلا دوست ندارد.

در اکثر موارد وظایف والدین که مربوط به تحصیل می شود بر دوش مادر است. این کار بسیار اشتباه است. پدران نیز باید تا حد امکان خود را درگیر مسائل تحصیلی و مدرسه فرزندان نشان دهند. این کار به دختر شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتر به تحصیل و کسب موفقیت در مدرسه بپردازد.

برای دخترتان وقت بگذارید

اختصاص دادن زمان خاصی به دخترتان به او می فهماند که برای شما بسیار مهم است. سعی کنید زمان با کیفیتی را با دختر خود سپری کنید. به گونه ای که وقتی دخترتان به زندگی خود با شما نگاه می کند، خاطره های جذاب و شیرینی را از با شما بودن و حضور شما در زندگی خود به یاد بیاورد. اگر شما بتوانید زمان مناسبی را در روز و یا هفته با دخترتان باشید، او کمتر احساس می کند که احتیاج دارد با فرد جنس مخالف خود ارتباط برقرار کند. زیرا شما به عنوان یک پدر نمونه زمان مناسبی را در کنار او بوده اید و او نیازی به روابط با جنس مخالف خود ندارد.

حد و مرزی برای روابط او تعیین کنید

هنگامی که دختران به سن نوجوانی و جوانی می رسند، دوست دارند که استقلال بیشتری در زندگی خود داشته باشند. آنها تلاش می کنند که مستقل باشند و خودشان برای زندگی خود تجربه کسب کنند. در این زمان، آنها اغلب از والدین خود دور می شوند و این موضوع می تواند به شدت آسیب رسان باشد. سعی کنید در این موقعیت با عصبانیت به او واکنش نشان ندهید. این کار نه تنها سودی ندارد بلکه باعث می شود که او بیشتر از شما دور شود. حد و مرزی برای روابط او با دوستان و خانواده تعیین کنید. رشد و پیشرفت او را گاهی از دور تماشا کنید. سعی کنید دیگر مانند سابق انتظار نداشته باشید همیشه کنارش باشید. او را از دور حمایت کنید و هنگامی که به شما نیاز دارد حضور داشته باشید.

گاهی برای دخترتان خرج کنید

گاهی هنگام برگشت به خانه با دخترتان به مرکز خرید بروید و یا او را برای خوردن قهوه یا بستنی مهمان کنید. خرج کردن شما در چنین لحظاتی بهترین سرمایه گذاری است که تا به حال انجام داده اید. زیرا باعث می شود دخترتان إحساس کند که شما همیشه و در همه حال مراقب او هستید و برای خوشحال شدن او تلاش می کنید.

رابطه عاطفی پدر با دخترش

سخن آخر

اگر شما بتوانید رابطه عاطفی مناسبی با دختر خود برقرار کنید مسلما او دیگر تشنه محبت و مهربانی فرد دیگری نخواهد بود. شما می توانید رابطه خوبی با دختر خود داشته باشید اگر سعی کنید صبور باشید و در تمام لحظات آرامش خود را حفظ کنید. همانطور که می دانید دختران به شدت به پدران خود علاقه مند هستند. پس سعی کنید با رفتار صحیح و گفتار نیکو آنها را به سمت خود جذب کنید و همیشه مورد حمایت خود قرار دهید. 

مشاوره خانواده تلفنی مرکز آویژه:: بازدید از این مطلب : 164
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 8 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

شروع سال جدید و آغاز یک سال دیگر برای زندگی در هر کشور سنت و آداب و رسوم خاص خود را دارد. مسلما در هر گوشه از جهان برای آغاز سال نو برنامه های مختلفی را خواهند داشت که متناسب با آداب و رسوم آن منطقه است. غذاهای سنتی سال نو و یا شرکت در جشن های مختلف برای سال نو نمونه ای از شور و هیجان مردم برای شروع سال جدید را به نمایش می گذارد. سنت های جالب و شیرینی در جهان وجود دارد که باعث می شود شروع سال را برای افراد جذاب و لذت بخش کند. این سنت ها و آیین ها از گذشته ها وجود داشته است. برخی از آنها حفظ شده و همچنان مردم به آنها پایبند هستند، برخی دیگر به مرور فراموش شده و دیگر کسی به آن توجه نخواهد داشت.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه به بررسی سنت های جالب برای شروع سال نو در سراسر جهان پرداخته اند و مقاله جامع و کامل زیر را نگارش کرده اند. اگر شما نیز کنجکاو هستید که در مورد جشن ها و برنامه ها و سنت های شروع سال جدید در کشورهای مختلف بدانید، به شما توصیه می کنم حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

آداب و رسومات شروع سال نو در کشورهای مختلف

متناسب با فرهنگ و نوع نگرش و اعتقادات مذهبی هر کشوری آداب خاص خود را برای شروع سال جدید دارد. برخی از مهم ترین این آداب و رسومات عبارتند از:

ایالات متحده

در ایالات متحده هنگام شروع سال جدید، از به صدا درآوردن توپ سال نو  استفاده می کنند. این سنت را نخستین بار آدولف اوکس اجرا کرد. او از این کار برای جلب توجه مقر جدید تایمز استفاده کرد. از آن زمان تا کنون این موضوع یک نمایش سالانه و برای شروع سال جدید شناخته شده است. به صدا درآوردن توپ یکی از محبوب ترین رسومات در شب اول سال جدید است.

برزیل

در برزیل مردم معمولا برای شروع سال جدید خود به ساحل می روند. آنها بعد از آنکه سال جدید شروع شد از روی هفت موج دریا می پرند و هفت چیز آرزو می کنند.  این سنت ریشه در ادای احترام به یمانجا که الهه آب است دارد. به یاد داشته باشید که مردم برزیل قبل از آنکه وارد آب شوند، باید کاملا لباس سفید پوشیده باشند. زیرا سفید نماد پاکی و صداقت برزیلی ها است.

اسپانیا

در اسپانیا مردم سال جدید خود را با خوردن 12 عدد انگور آغاز می کنند. تعداد انگورها به اندازه تعداد ساعات شبانه روز است. هر کدام از انگورها نماد هر یک ساعت شبانه روز خواهد بود. این سنت در أواخر قرن نوزدهم شروع شد و اعتقاد مردم اسپانیایی بر این است که خوردن انگور در سال جدید باعث می شود که شرارت ها دفع شود. همچنین شانس افراد را برای شروع یک سال جدید همراه با موفقیت و خوش شانسی را افزایش می دهد. البته باید شما بتوانید همه این انگورها را در عرض چند ثانیه بخورید. باید هنگامی که سال نو آغاز می شود تمام انگورهای شما نیز به پایان رسیده باشد.

هند

در بمبئی، مردم مجسمه ای از یک پیرمرد می سازند. این پیرمرد برای مردم هند نشانه سال قدیم است. سپس این مجسمه را در نیمه های شب می سوزانند. سوزاندن در هند نمادی از گذشتن از نارضایتی ها و روزهای سخت است. همچنین نشانه شروع جدید و تولد مجدد نیز می تواند باشد. هنگام شروع سال جدید مردم هند همه دور هم جمع می شوند و با یکدیگر سرود محلی می خوانند.

 ژاپن

در ژاپن مردم سال نو خود را با خوردن یک کاسه گرم نودل سوبا آغاز می کنند. قدمت این سنت بسیار زیاد است و به دوره کاماکورا برمی گردد. از آنجایی که نودل ها رشته های نازک، بلند، سفت هستند و در عین حال با گاز گرفتن از بین می روند، اعتقاد ژاپنی ها بر این است که خوردن آن نمادی از دور شدن از سال قدیمی است.

فرانسه

در فرانسه از نوشیدن شراب برای استقبال از سال نو استفاده می کنند. معمولا رقص و مهمانی های زیادی در شب سال نو در فرانسه وجود دارد. اما هر کدام از آنها حدودا انتخاب های یکسانی برای غذاهای سال نو دارند. مهم ترین غذاهایی که در فرانسه برای سال نو سرو می شود عبارتند از: بوقلمون، شراب، صدف، غاز یا مرغ کورنیش و ...

هائیتی

در هائیتی روز اول سال نو را روز استقلال می دانند. به همین دلیل یک وعده غذایی مهم در سال نو دارند که سوپ کدو تنبل است. زیرا این غذای لذیذی بوده که سیاه پوستان و برده ها مجاز به خوردن آن نبودند. به همین دلیل برای نشان دادن استقلال و آزادی سوپ کدو تنبل و یا سوپ جومو صصرف می کنند. همچنین هر خانواده مقداری از سوپ های خود را با خانواده های دیگر و دوستان عوض می کند. زیرا هر خانواده ای سوپ ها را کمی متفاوت درست می کند.

دانمارک

یکی از سنت های قدیمی که در دانمارک برای سال نو وجود دارد، پرتاب کردن بشقاب های قدیمی است. مردم دانمارک معتقدند که پرتاب بشقاب های قدیمی برای افراد شانس می آورد. اعتقاد آنها بر این است که هرچه بشقاب های شکسته بیشتری در حوالی خانه شما وجود داشته باشد، وضعیت بهتری در این سال جدید خواهید داشت.

فیلیپین

در فیلیپین خانواده ها باید در شب سال نو دوازده مدل از میوه های گرد را سرو کنند. میوه هایی مانند سیب، آلو، انگور و ... . مردم فیلیپین اعتقاد دارند که به دلیلی اینکه شکل این میوه ها مانند سکه گرد است، می تواند رفاه زیادی را برای آنها به همراه داشته باشد. دلیل اینکه تعداد میوه ها باید دوزاده عدد باشد هم این است که هر کدام از آنها نشاندهنده یکی از ماه های سال است.

مکزیک

در مکزیک خانواده ها برای سال نو گرد هم می آیند. آنها با کمک یکدیگر یک نوع غذای محلی به نام تامال که تشکیل شده است از خمیر ذرت پر از گوشت، پنیر و سبزیجات، را درست می کنند. سپس آنها را در شب سال نو به عزیزان خود می دهند. در روز سال نو اغلب مکزیکی ها از یک غذای گرم به نام منودو می خورند که یک سوپ سنتی مکزیکی است و از گوشت گاو درست شده است.

یونان

یونانی ها برای آغاز سال جدید، یک عدد پیاز را بیرون از درب خانه خود آویزان می کنند. آنها علاوه بر اینکه پیاز را جز اصلی مواد غدایی خود می دانند، اعتقاد دارند که پیاز می تواند برای سال جدید آنها خوش شانسی را به ارمغان آورد. پیاز در یونان نماد باروری و رشد است. آویزان کردن پیاز بیرون در خانه پس از مراسم کلیسا در روز سال نو انجام می شود.

سخن آخر

برای شروع سال جدید هر کشور و منطقه ای سنت ها و آداب و رسوم خود را دارد. اما مهم این است که می توان گفت هدف همه یکسان است و آن شروع یک سال عالی، همراه با نشاط، سلامتی و شادی است. آیین مردم برای سال نو در نهایت به این ختم می شود که آنها میوه، غذا و یا انجام دادن کاری را راهی برای جذب خوش شانسی و خوشبختی می دانند. همه ما به دنبال این هستیم که هر سال بهتر از سال قبل باشیم. انسان به دنبال تکامل است و برای رسیدن به آن تلاش می کند. حفظ این سنت ها می تواند یکی از باارزش ترین ثروتی باشد که رای آیندگان خود به جا خواهید گذاشت.

مشاوره تلفنی خانواده رایگان

 :: بازدید از این مطلب : 145
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 8 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

تجربه تولد و به دنیا آمدن هر کسی منحصر به فرد است. در هر کجای جهان آیین و سنت های خاصی برای تولد نوزاد وجود دارد. آداب و رسوم های مختلف همگی می توانند بر روی زندگی افراد تاثیر گذارند. مردم هر کشور و منطقه ای متناسب با رسومات خود هنگام بدنیا آمدن نوزادان مراسمات خاصی را دارند. حتی در برخی از کشورها اعتقادات و باورهای مردم نسبت به نوع زایمان که طبیعی باشد و یا سزارین نیز متفاوت است. در اکثر کشورهای توسعه یافته، به طرز شگفت آوری، آمار سزارین بالا رفته است. اما در برخی از کشورها نیز هنوز مردم بر این باوراند که تولد نوزاد باید از طریق زایمان طبیعی باشد.

به هرحال، تولد و به دنیا آمدن در هر کجای جهان یکسان است، اما فرهنگ ها، اعتقادات و آداب و رسوم هستند که می توانند این مناسبت را منحصر به فرد و متفاوت کنند. بسیاری از آیین های تولد در سراسر جهان وجود دارند که جذاب هستند. مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه جذاب ترین و تعجب برانگیزترین آیین ها و سنت های مردم در کشورهای مختلف را در این مقاله نگارش کرده اند. برای آشنایی بیشتر با رسومات مردم جهان هنگام بدنیا آمدن نوزاد، مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

آداب و آیین تولد نوزاد در کشورهای مختلف

تنها شیوه های زایمان نیستند که بر تولد نوزاد در سراسر جهان تاثیر می گذارند. فرهنگ و سنت ها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. به عنوان مثال در ایالات متحده، داروهای ضد درد به عنوان بخش طبیعی از زایمان پذیرفته شده است. در صورتیکه در ژاپن بسیاری از زنان بدون مسکن زایمان می کنند. یک باور سنتی ژاپنی وجود دارد که می گوید درد زایمان به آمادگی زنان برای مادر شدن کمک می کند و باید درد زایمان را تحمل کرد. جالب ترین و عجیب ترین سنت ها و اعتقادات مردم برای تولد نوزاد عبارتند از:

توگو

در این کشور که در غرب آفریقا است، اعتقاد مردم بر این است که زنان هنگام زایمان باید سر و صدای خود را به حداقل برسانند. مردم توگو معتقدند که فریاد و صداهای بلند باعث جذب أرواح شیطانی می شود. پس زنان را تشویق می کنند که هنگام زایمان تا حد امکان ساکت بمانند.

مکزیک

در مکزیک از یک شال بافته شده بلند که طول آن چهار یا پنج فوت است برای زایمان استفاده می کنند. این شال را ریبوزو می نامند. یک سنت و اعتقاد قدیمی در مکزیک وجود دارد که می گوید استفاده از این شال هنگام تولد نوزاد می تواند کمک کند که زن زایمان راحت تری داشته باشد. زیرا ریبوزو به تحمل وزن زن هنگام زایمان کمک می کند و همچنین عضلات لگن را در حین زایمان شل می کند.

کومانچ

قبیله کومانچ از مردمان بومی هستند که زمانی در محلی به نام کومانچریا زندگی می کردند. در این قبیله زنان هنگام زایمان روی سنگ های داغ چمباتمه می زدند. اعتقاد مردم کومانچ بر این بود که داغی و سوزاننده بودن و دردناک بودن سنگ های داغ می تواند درد زایمان را کاهش دهد. همچنین اعتقادات بر این بود که این کار می تواند به آنها کمک کند تا راحت تر زایمان کنند و یک نیروی کمکی داشته باشند.

پاکستان

مردم کاناش در پاکستان معتقدند زنان باردار هنگام زایمان ناپاک هستند. به همین دلیل، زنان چند روز قبل از تولد نوزاد، باید خانه های خود را ترک کنند. آنها باید به کلبه ای به نام باشلنی نقل مکان کنند. در این کلبه ها از نقاشی حیوانات برای تزئین دیوارها استفاده شده است. همچنین فقط زنان حائض مجاز به عیادت زنی که در کلبه باشلنی است، هستند. همچنین تنها زنان حائض می توانند به زن هنگام زایمان کمک کنند.

هند

در بیهار هند، سنتی وجود دارد که می گوید زنان اگر هنگام زایمان موفق نشدند و یا نمی توانند زایمان کنند، یک لیوان آب بنوشند. البته نه آب سرد و گوارا، بلکه یک لیوان آبی که مادرشوهر انگشت پایش را در آن فرو کرده است. این کار می تواند زایمان آنها را راحت کرده و موفق شوند.

هلند

در هلند حدود 20 در صد از زایمان ها در خانه ها انجام می شود. این نشان می دهد که این کشور نسبت به سایر کشورها توسعه یافته مانند استرالیا، بهتر زایمان در خانه را پذیرفته است. در این کشور حتی اگر قصد داشته باشید که در بیمارستان زایمان کنید، احتمالا یک ماما قبل از مراجعه شما به بیمارستان، به خانه شما می آید تا درمورد زمان زایمان شما مشاوره بدهد.

کره

در کره سنتی وجود دارد که می گوید مادر شوهر باید در طول زایمان نقش فعالی داشته باشد. او باید به عروس خود کمک کند تا زایمان کند. همچنین پدر بچه، بیرون از اتاق زایمان منتظر می ماند. او با دیگر اعضای خانواده خود در انتظار خبر تولد نوزادش خواهد ماند.

جامائیکا

پس از تولد در جامائیکا، جفت و بند ناف را در مکان ویژه ای در زمین دفن می کنند. سپس دوستان و یا اقوام درختی بر روی محل دفن آن، می کارند. این درخت مشخص کننده محل دفن جفت و بند ناف است. همچنین از این درخت برای آموزش اهمیت مسئولیت به کودک استفاده می کنند. کودک هنگامی که راه رفتن و حرف زدن را یاد گرفت از همان کودکی مسئولیت نگه داری از این درخت را به عهده می گیرد.

مصر باستان

در مصر باستان اعتقاد مردم بر این بود که خون زایمان زن دارو و نگه دارنده مفیدی است. به همین منظور پس از تولد کودک، خون روی پوست کودک مالیده می شود. باور مردم بر این بوده که این خون می تواند کودک را در برابر أرواح بد محافظت کند.

یونان

در زمان های خیلی دور در یونان، هنگام زایمان، ماماها را احضار می کردند. مادر را روی تخت میخواباندند. سپس اتاق را بررسی می کردند که هیچ گره ای وجود نداشته باشد. زیرا یونانیان در این باور بودند که گره ها دارای قدرت های بد هستند. آنها می توانند از تولد نوزاد جلوگیری کنند و یا آن را به تاخیر بیاندازند. همچنین بعد از زایمان، نوزاد و مادر باید پاک می شدند. زیرا اعتقاد یونانیان بر این بود که خون تولد نوزاد و زایمان بدشانسی می آورد. آنها همچنین برای حفاظت از چشم زخم، علامتی بر روی پیشانی نوزاد می زدند.

سخن آخر

در هر کجای جهان رسومات و اعتقادات فراوانی وجود دارد. در عصر جدید، برخی از مردم همچنان بر این رسومات که گاهی برخی از آنان به شدت خرافاتی است، پایبند هستند. اما برخی دیگر اعتقاد دارند که علم پیشرفت کرده است و آنها نیز باید بروز شوند. برخی از این رسومات جالب و هیجان انگیز هستند. اما برخی از آنها نیز می توانند بر سلامت مادر و نوزاد تاثیرات منفی بگذارند. مثلا این موضوع که یک زن هنگام زایمان نباید از داروهای مسکن و تسکین دهنده درد استفاده کند، بسیار باور اشتباه و غلطی است.

https://www.arshehonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-76/66759-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86:: بازدید از این مطلب : 149
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 8 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

آیا با خانواده شوهر خود مشکل دارید؟ دخالت های آنها در زندگی شما را پریشان و کلافه کرده است؟ ازدواج با فردی به معنای این است که شما یک خانواده جدید را می پذیرید و باید خود را با آنها هماهنگ کنید. همچنین سعی کنید با والدین او رابطه خوبی ایجاد کنید. اما متاسفانه گاهی ارتباط سالمی بین عروس و خانواده شوهر برقرار نمی شود. که در برخی از موارد می توان گفت اشتباه از سمت عروس است. در برخی از موارد نیز خانواده شوهر رفتار درستی ندارند. اگر إحساس کنید که خانواده شوهرتان دخالت های بی جا در زندگی شما دارند و یا به هر نحوی با شما سازگار نیستند چه باید کرد؟ نباید تسلیم شوید و یا بخواهید به زندگی مشترک خود پایان بدهید. شما باید مشکلات را بسنجید، آنها را مدیریت کنید و با رفتار صحیح زندگی مشترک خود را از لبه پرتگاه نجات دهید.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه به بررسی روابط با خانواده شوهر و مشکلاتی که پیش رو هر عروسی می تواند باشد، پرداختته اند و مقاله کامل و کاربردی زیر را در مورد نکاتی برای مدیریت روابط با خانواده شوهر نگارش کرده اند. اگر شما نیز إحساس می کنید که خانواده شوهرتان با شما سازگاری ندارند و دائم به دنبال ایجاد بحث و کشمکش برای شما هستند، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مشکل با مادر شوهر

راهکارهایی برای حل مشکلات با خانواده همسر

اگر با مادر شوهر و یا پدرشوهر خود مشکل دارید. یا إحساس می کنید که روابط شما یک رابطه سالم و قابل پذیرش نیست نگران نباشید. شما می توانید با رفتارها و کردار خود تا حدودی این مشکل را برطرف کنید. البته همه این موارد نیاز به همکاری دو طرفه دارد. که مسلما شما نمی توانید توقع همکاری از سمت خانواده شوهر را داشته باشید. به همین دلیل تلاش و صبر  شما باید بیشتر باشد. همچنین توقع نداشته باشید که تمام مشکلات به صورت کامل حل شوند. نکات زیر به شما کمک می کند تا مشکلات با خانواده همسر را شناسایی کنید و نکاتی را در مورد مدیریت آن به شیوه ای مثبت و سالم بیاموزید.

تمرکز بر زندگی شما و دخالت بر مسائل مختلف

آیا إحساس می کنید به جای شما و شوهرتان، مادرشوهرتان برای زندگی شما تصمیم میگیرد؟ آیا او دائما به شما و یا شوهرتان می گوید که چه کاری باید انجام دهید و چه کاری نباید انجام دهید؟ یا چگونه فرزندان خود را تربیت کنید؟ اگر از دستورات او پیروی نکنید باید با شوهرتان به جنگ بپردازید؟ و یا مادرش از شما ناراحت می شود؟ مسلما قرار گرفتن در چنین شرایطی به شدت سخت و آزار دهنده است. همه افراد بعد از ازدواج مسئولیت زندگی و انتخاب های خود را به عهده دارند و کسی نباید برای زندگی آنها تصمیم بگیرد.

برای مقابله با قدرت بازی در خانواده زمان بگذارید و ریشه های مشکل را بیابید. آیا همسرتان به دلیل اینکه حمایت مالی مادرش را داشته باشد به او گوش می کند؟ آیا شوهرتان عادت کرده که در برابر مادرش ناتوان باشد و از کودکی این رفتار را تکرار کرده است؟ هنگامی که دلایل این رفتار را فهمیدید، با شوهرتان صحبت کنید. به او کمک کنید تا بتواند قبول کند که شما دو نفر باید خودتان در مورد زندگی خود تصمیم بگیرید و زندگی را رهبری کنید. سعی کنید با شوهرتان در یک جبهه قرار بگیرید.

همچنین رفتارهای خود با خانواده شوهر را کنترل کنید. به آنها نشان بدهید که خودتان برای زندگی تصمیم می گیرید و آنگونه که بخواهید رفتار می کنید. می توانید در صحبت های خود به این موضوع اشاره کنید که دوست ندارید دیگران برای شما تصمیم بگیرند. سعی کنید در موارد مختلف نظر خواهی نکنید. مشورت گرفتن از آنها را محدود کنید تا بتوانند عادت کنترل کردن زندگی دیگران را فراموش کنند.

نسبت به شما سرد، بی محبت و غیر دوستانه هستند

مطمئنا شما دوست ندارید که روابط سرد، غیر دوستانه و به دور از ادب و احترام با خانواده شوهرتان داشته باشید. اما گاهی آنطور که شما می خواهید نمی شود. ممکن است آنطور که فکر می کردید از شما استقبال نکنند. یا إحساس کنید که آنها نسبت به شما سرد، نامهربان و حتی بی ادب هستند. شاید هم به طور تصادفی شنیده باشید که در مورد شما بدگویی می کنند. یا شما را با عروس دیگر یا دوست دختر سابق همسرتان مقایسه می کنند. مسلما چنین شرایطی برای شما سخت خواهد بود. در این شرایط چه باید کرد؟

اول از همه، به شوهرتان بگویید که رفتار والدینش به احساسات شما آسیب می رساند و باعث ناراحتی شما می شود. بگذارید او کسی باشد که از والدینش بخواهد مهربان تر باشند یا از شما مقابل خانواده خود دفاع کند. شما همچنین می توانید از خود دفاع کنید و دلیل رفتار خصمانه آنها را بپرسید. اما به خاطر داشته باشید که آرامش خود را حفظ کنید و مانند آنها رفتار نکنید. از آنها بخواهید که به شما احترام بگذارند و بگویید برای کسی احترام و ارزش قائل می شوید که برای شما احترام قائل شود.  اگر همچنان مشکل ادامه داشت، خود را از آنها دور کنید تا مجبور نباشید هرروز با آنها در ارتباط باشید.

مشکل با پدر شوهر

با شوهرتان هنوز مانند بچه ها رفتار می کنند

برخی از والدین نمی توانند قبول کنند که فرزند آنها بزرگ شده است و دیگر بچه نیست. شاید هربار مادرش غذای مورد علاقه او را میپزد و یا پدرش می خواهد همچنان کارهای سخت او را انجام دهد. مطمئنا این برای شما آزاردهنده خواهد بود. ممکن است پدر و مادر شوهرتان برای یک سرماخوردگی او بیش از اندازه داد و فریاد کنند و بخواهند از او مراقبت کند. این کار می تواند به شما این إحساس را بدهد که آنها می گویند شما به خوبی از او مراقبت نمی کنید و ...

تا زمانی که این رفتارها ضرری برای زندگی شما ندارد آنها را تحمل کنید و این واقعیت را بپذیرید که والدین همیشه فرزندان خود را دوست دارند و به آنها محبت می کنند. اما اگر این موضوع زندگی شما را به نقاط تاریک کشانده است بهتر است به فکر چاره باشید. برای زندگی خود حد و مرز تعیین کنید و اجازه ندهید دیگران آنها را تغییر دهند. از کمک های آنها قدردانی کنید اما به آنها بگویید که شما و همسرتان خودتان می توانید از پس مشکلات برآیید. نشان دهید که دوست دارید مستقل باشید.

به شدت به شوهر شما وابسته هستند

وابستگی زیاد مادر شوهر به شوهر می تواند به شدت عذاب آور باشد. آنها می ترسند که توجه پسرشان را از دست بدهند به همین دلیل دائم به او می چسبند و خود را نیازمند و وابسته پسرشان نشان می دهند. حتی گاهی برای دوست داشته شدن توسط پسرشان با شما رقابت می کنند. سعی کنید با ظرافت با این مشکل برخورد کنید. زیرا آنها پدر و مادرش هستند و باید برای آنها احترام قائل شد. سعی کنید رفتار باز داشته باشید. آنها را در تولد یا مهمانی های خود دعوت کنید و به آنها اطمینان خاطر بدهید که قرار نیست پسرشان را از آنها دور کنید. یا قرار نیست که دیگر پسرشان آنها را دوست نداشته باشند. با انجام این کارها مطمئن می شوند که پسر خود را از دست نداده اند بلکه یک دختر دوست داشتی نیز به دست آورده اند.

سخن آخر

کنار آمدن با رفتارها و دخالت ها و آنچه که از طرف خانواده شوهر با فرهنگ و عقاید شما ناسازگار است، سخت است. سعی کنید به گونه ای رفتار کنید که در کنار آنکه احترام والدین شوهر را حفظ می کنید به آنها نشان دهید که مسئول زندگی خودتان هستید و دوست ندارید دیگران وارد حریم خصوصی شما شوند. اگر نمی توانید ارتباط سازنده و مناسبی با خانواده شوهر برقرار کنید بهتر است از یک مشاوره خانواده کمک بگیرید. اجازه ندهید که زندگی مشترک شما دائم با جنجال و بحث برسر خانواده شوهر همراه باشد.

 :: بازدید از این مطلب : 178
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 7 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

آیا با خانواده شوهر خود مشکل دارید؟ دخالت های آنها در زندگی شما را پریشان و کلافه کرده است؟ ازدواج با فردی به معنای این است که شما یک خانواده جدید را می پذیرید و باید خود را با آنها هماهنگ کنید. همچنین سعی کنید با والدین او رابطه خوبی ایجاد کنید. اما متاسفانه گاهی ارتباط سالمی بین عروس و خانواده شوهر برقرار نمی شود. که در برخی از موارد می توان گفت اشتباه از سمت عروس است. در برخی از موارد نیز خانواده شوهر رفتار درستی ندارند. اگر إحساس کنید که خانواده شوهرتان دخالت های بی جا در زندگی شما دارند و یا به هر نحوی با شما سازگار نیستند چه باید کرد؟ نباید تسلیم شوید و یا بخواهید به زندگی مشترک خود پایان بدهید. شما باید مشکلات را بسنجید، آنها را مدیریت کنید و با رفتار صحیح زندگی مشترک خود را از لبه پرتگاه نجات دهید.

مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه به بررسی روابط با خانواده شوهر و مشکلاتی که پیش رو هر عروسی می تواند باشد، پرداختته اند و مقاله کامل و کاربردی زیر را در مورد نکاتی برای مدیریت روابط با خانواده شوهر نگارش کرده اند. اگر شما نیز إحساس می کنید که خانواده شوهرتان با شما سازگاری ندارند و دائم به دنبال ایجاد بحث و کشمکش برای شما هستند، پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مشکل با مادر شوهر

راهکارهایی برای حل مشکلات با خانواده همسر

اگر با مادر شوهر و یا پدرشوهر خود مشکل دارید. یا إحساس می کنید که روابط شما یک رابطه سالم و قابل پذیرش نیست نگران نباشید. شما می توانید با رفتارها و کردار خود تا حدودی این مشکل را برطرف کنید. البته همه این موارد نیاز به همکاری دو طرفه دارد. که مسلما شما نمی توانید توقع همکاری از سمت خانواده شوهر را داشته باشید. به همین دلیل تلاش و صبر  شما باید بیشتر باشد. همچنین توقع نداشته باشید که تمام مشکلات به صورت کامل حل شوند. نکات زیر به شما کمک می کند تا مشکلات با خانواده همسر را شناسایی کنید و نکاتی را در مورد مدیریت آن به شیوه ای مثبت و سالم بیاموزید.

تمرکز بر زندگی شما و دخالت بر مسائل مختلف

آیا إحساس می کنید به جای شما و شوهرتان، مادرشوهرتان برای زندگی شما تصمیم میگیرد؟ آیا او دائما به شما و یا شوهرتان می گوید که چه کاری باید انجام دهید و چه کاری نباید انجام دهید؟ یا چگونه فرزندان خود را تربیت کنید؟ اگر از دستورات او پیروی نکنید باید با شوهرتان به جنگ بپردازید؟ و یا مادرش از شما ناراحت می شود؟ مسلما قرار گرفتن در چنین شرایطی به شدت سخت و آزار دهنده است. همه افراد بعد از ازدواج مسئولیت زندگی و انتخاب های خود را به عهده دارند و کسی نباید برای زندگی آنها تصمیم بگیرد.

برای مقابله با قدرت بازی در خانواده زمان بگذارید و ریشه های مشکل را بیابید. آیا همسرتان به دلیل اینکه حمایت مالی مادرش را داشته باشد به او گوش می کند؟ آیا شوهرتان عادت کرده که در برابر مادرش ناتوان باشد و از کودکی این رفتار را تکرار کرده است؟ هنگامی که دلایل این رفتار را فهمیدید، با شوهرتان صحبت کنید. به او کمک کنید تا بتواند قبول کند که شما دو نفر باید خودتان در مورد زندگی خود تصمیم بگیرید و زندگی را رهبری کنید. سعی کنید با شوهرتان در یک جبهه قرار بگیرید.

همچنین رفتارهای خود با خانواده شوهر را کنترل کنید. به آنها نشان بدهید که خودتان برای زندگی تصمیم می گیرید و آنگونه که بخواهید رفتار می کنید. می توانید در صحبت های خود به این موضوع اشاره کنید که دوست ندارید دیگران برای شما تصمیم بگیرند. سعی کنید در موارد مختلف نظر خواهی نکنید. مشورت گرفتن از آنها را محدود کنید تا بتوانند عادت کنترل کردن زندگی دیگران را فراموش کنند.

نسبت به شما سرد، بی محبت و غیر دوستانه هستند

مطمئنا شما دوست ندارید که روابط سرد، غیر دوستانه و به دور از ادب و احترام با خانواده شوهرتان داشته باشید. اما گاهی آنطور که شما می خواهید نمی شود. ممکن است آنطور که فکر می کردید از شما استقبال نکنند. یا إحساس کنید که آنها نسبت به شما سرد، نامهربان و حتی بی ادب هستند. شاید هم به طور تصادفی شنیده باشید که در مورد شما بدگویی می کنند. یا شما را با عروس دیگر یا دوست دختر سابق همسرتان مقایسه می کنند. مسلما چنین شرایطی برای شما سخت خواهد بود. در این شرایط چه باید کرد؟

اول از همه، به شوهرتان بگویید که رفتار والدینش به احساسات شما آسیب می رساند و باعث ناراحتی شما می شود. بگذارید او کسی باشد که از والدینش بخواهد مهربان تر باشند یا از شما مقابل خانواده خود دفاع کند. شما همچنین می توانید از خود دفاع کنید و دلیل رفتار خصمانه آنها را بپرسید. اما به خاطر داشته باشید که آرامش خود را حفظ کنید و مانند آنها رفتار نکنید. از آنها بخواهید که به شما احترام بگذارند و بگویید برای کسی احترام و ارزش قائل می شوید که برای شما احترام قائل شود.  اگر همچنان مشکل ادامه داشت، خود را از آنها دور کنید تا مجبور نباشید هرروز با آنها در ارتباط باشید.

مشکل با پدر شوهر

با شوهرتان هنوز مانند بچه ها رفتار می کنند

برخی از والدین نمی توانند قبول کنند که فرزند آنها بزرگ شده است و دیگر بچه نیست. شاید هربار مادرش غذای مورد علاقه او را میپزد و یا پدرش می خواهد همچنان کارهای سخت او را انجام دهد. مطمئنا این برای شما آزاردهنده خواهد بود. ممکن است پدر و مادر شوهرتان برای یک سرماخوردگی او بیش از اندازه داد و فریاد کنند و بخواهند از او مراقبت کند. این کار می تواند به شما این إحساس را بدهد که آنها می گویند شما به خوبی از او مراقبت نمی کنید و ...

تا زمانی که این رفتارها ضرری برای زندگی شما ندارد آنها را تحمل کنید و این واقعیت را بپذیرید که والدین همیشه فرزندان خود را دوست دارند و به آنها محبت می کنند. اما اگر این موضوع زندگی شما را به نقاط تاریک کشانده است بهتر است به فکر چاره باشید. برای زندگی خود حد و مرز تعیین کنید و اجازه ندهید دیگران آنها را تغییر دهند. از کمک های آنها قدردانی کنید اما به آنها بگویید که شما و همسرتان خودتان می توانید از پس مشکلات برآیید. نشان دهید که دوست دارید مستقل باشید.

به شدت به شوهر شما وابسته هستند

وابستگی زیاد مادر شوهر به شوهر می تواند به شدت عذاب آور باشد. آنها می ترسند که توجه پسرشان را از دست بدهند به همین دلیل دائم به او می چسبند و خود را نیازمند و وابسته پسرشان نشان می دهند. حتی گاهی برای دوست داشته شدن توسط پسرشان با شما رقابت می کنند. سعی کنید با ظرافت با این مشکل برخورد کنید. زیرا آنها پدر و مادرش هستند و باید برای آنها احترام قائل شد. سعی کنید رفتار باز داشته باشید. آنها را در تولد یا مهمانی های خود دعوت کنید و به آنها اطمینان خاطر بدهید که قرار نیست پسرشان را از آنها دور کنید. یا قرار نیست که دیگر پسرشان آنها را دوست نداشته باشند. با انجام این کارها مطمئن می شوند که پسر خود را از دست نداده اند بلکه یک دختر دوست داشتی نیز به دست آورده اند.

سخن آخر

کنار آمدن با رفتارها و دخالت ها و آنچه که از طرف خانواده شوهر با فرهنگ و عقاید شما ناسازگار است، سخت است. سعی کنید به گونه ای رفتار کنید که در کنار آنکه احترام والدین شوهر را حفظ می کنید به آنها نشان دهید که مسئول زندگی خودتان هستید و دوست ندارید دیگران وارد حریم خصوصی شما شوند. اگر نمی توانید ارتباط سازنده و مناسبی با خانواده شوهر برقرار کنید بهتر است از یک مشاوره خانواده کمک بگیرید. اجازه ندهید که زندگی مشترک شما دائم با جنجال و بحث برسر خانواده شوهر همراه باشد.

 :: بازدید از این مطلب : 154
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 7 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

آیا با شوهر خود اختلاف نظر دارید؟ چگونه باید با تفاوت ها در زندگی مشترک مواجه شویم؟ مسلما هر زن و شوهری در روابط خود تفاوت ها و اختلاف نظراتی دارند. داشتن اختلاف نظر و تفاوت در روابط أصلا مشکلی ندارد. مهم این است که شما بتوانید این اختلافات را به طور سازگار حل و به یک تصمیم واحد برسید. زندگی مشترک بر پایه سازگاری، از خودگذشتگی و گذشت بنا شده است. پس گاهی شما باید نظرات همسرتان را قبول کنید. گاهی نیز او باید به انتخابات شما احترام گذاشته و آنها را بپذیرد.

غلبه بر ناسازگاری ها در روابط بسیار مهم است. از این رو مشاوران مرکز مشاوره تلفنی خانواده آویژه به بررسی رفتار صحیح هنگام مواجه با تفاوت ها در روابط زناشویی پرداخته اند. اگر شما و همسرتان نیز تفاوت ها و اختلاف نظراتی دارید و نمی توانید این اختلافات را مدیریت کنید پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

تفاوت های بین زوجین

مدیریت تفاوت ها در روابط

وقتی می گوییم تفاوت ها، منظور این نیست که یکی از شما غذای سنتی را می پسندد و دیگری به غذاهای فست فودی علاقه دارد. آنچه که به عنوان تفاوت در روابط بیان می کنیم اختلاف دیدگاه ها، نظرات، نیازها و خواسته ها و ... است. اختلاف و تفاوت در روابط زمانی است که شما و همسرتان بر سر دیدگاه های خود ناسازگاری دارید. یا هر کدام نظرات مختلفی دارید و این موضوع زندگی مشترک شما را تحت تاثیر قرار داده است.

با توجه به مطالعه و تحقیقات محققان، دو نوع رایج از مدیریت تفاوت ها در روابط که اکثر زوجین از آنها استفاده می کنند، عبارتند از:

در حال تشدید شدن

این نوع از مدیریت هنگامی که است که ما با مواجه با اختلافات و تفاوت ها، یکدیگر را سرزنش می کنیم، عصبانی می شویم و از شریک زندگی خود انتقاد می کنیم. هنگامی که ما إصرار داریم که حق با ماست و به هیچ وجه حاضر به گذشت نیستیم. در این شرایط معتقدیم که اگر همسر فقط ما را درک کند و با ما موافق باشد، آنموقع همه چیز خوب خواهد بود. با گذشت زمان، این مدل از رفتارها می توانند منجر به رنجش، مسائل حل نشده، عصبانیت و در نهایت پایان زندگی مشترک شوند.

تعارض اجتنابی

این مدل از مدیریت تفاوت ها، زمانی است که ما فقط می خواهیم صلح را حفظ کنیم و حوصله توضیح دادن، بحث کردن و یا درگیر شدن با همسر را نداریم. به همین دلیل به راحتی نظرات همسر را قبول می کنیم و سعی می کنیم از کنار این اختلاف حل نشده به راحتی و سریع عبور کنیم. تسلیم شدن و سریع به توافق رسیدن در این مدل به دلیل است که نمی خواهیم شریک زندگی خود را ناراحت وعصبانی کنیم و یا به مشاجره با او بپردازیم. با گذشت زمان این رفتارها می تواند منجر به خستگی، افسردگی، إحساس هم اتاقی بودن با همسر می شوند.

هر دو نوع رفتار بالا جز رایج ترین رفتارها هنگام مواجه با اختلاف ها و تفاوت ها در روابط است. اما باید گفت هیچ کدام از آنها برای زوج هایی که می خواهند یک زندگی عاشقانه همراه با حال خوب و روابط سالم داشته باشند، مناسب نیست. بلکه این رفتارها منجر به ایجاد تفاوت ها و ناسازگاری های بیشتر در روابط می شوند.

تفاوت روابط در زندگی مشترک

نحوه صحیح برخورد با اختلافات در رابطه

اگر می خواهید یک زندگی عالی و روابط سالم با همسر خود داشته باشید، مهم است که بتوانید اختلاف دیدگاه ها و تفاوت ها را درک کرده و به دنبال راهی برای حل آنها باشید. زوج های خوشبخت هنگام مواجه با اختلاف ها و تفاوت ها در روابط:

هر دو مسئولیت می پذیرند

هنگامی که شما قبول نمی کنید که اختلاف در روابط دارید و انتظار دارید که همسرتان به نظرات شما گوش کند و خودش هیچ نظری ندهد، در واقع شما دارید همسرتان را سرزنش می کنید. این رفتار شما این دیدگاه را به همسرتان می دهد که مشکل از سمت شما نیست و نظر یا دیدگاه او است که اشتباه است. به یاد داشته باشید که انکار مسئولیت فقط بحث را تشدید می کند. زیرا در این صورت شما و همسرتان با شکست کامل ارتباطات رو به رو خواهید شد. پس مسئولیت اعمال و دیدگاه های خود را بپذیرید. چه هنگامی که دیدگاه خوبی دارید و چه هنگامی که نظر یا دیدگاه بد و غیر قابل قبولی دارید.

آنها متعهد به برخورد مثبت با اختلافات هستند

مسلما فرار از اختلاف ها راحت ترین کاری است که می توانید انجام دهید. اما به یاد داشته باشید که اختلاف نظرها و تفاوت در روابط می تواند باعث شود که رابطه شما در دراز مدت رشد و شکوفایی بهتری داشته باشد. بنابراین هنگام مواجه با اختلاف نظرها، دیدگاه منفی نداشته باشید و یا نگویید که من و همسرم به درد هم نمی خوریم و نمی توانیم با هم زندگی کنیم. هر دو نفر باید متعهد به رسیدگی به اختلافات باشند و سعی کنند به یک نظر واحد که موررد تایید هر دو نفر است برسند.

آنها به حل اختلافات فکر می کنند نه دعوا با یکدیگر

اختلاف نظر داشتن خوب است به شرط آنکه واکنش منطقی و معقولی نسبت به آن داشته باشیم. برخی از زوجین به جای حل اختلافات خود شروع به دعوا و حمله کردن به دیدگاه های یکدیگر می کنند. هنگامی که با اختلاف و تفاوت در رابطه خود مواجه می شوید. قبل از آنکه با همسرتان به دعوا و بحث و جدل بپردازید بهتر است یک نفس عمیق بکشید و به یاد داشته باشید که شما در تیم مقابل شریک زندگی خود قرار ندارید. سعی کنید از یکدیگر حمایت کنید و در کمال آرامش و به دور از تنش به حل اختلافات بپردازید. استرس را بر یکدیگر تحمیل نکنید. تمرکز خود را برروی اختلافات مشکل ساز حفظ کنید و با صحبت کردن درمورد تفاوت ها مشکل را حل کنید.

نظرات و نیازهایشان را آشکارا به اشتراک می گذارند

به یاد داشته باشید که همسرتان ذهن خوان نیست تا نیازها و خواسته های شما را بدون آنکه بیان کنید، بداند. افکار، نظرات و نیازهای خود را آشکارا بیان کنید و به جای اینکه انتظار داشته باشید همسرتان نیازهای شما را بداند و همیشه آنگونه که شما می خواهید رفتار کند. به یاد داشته باشید که هرچه ناگفته ها بیشتر باشد، احتمال بروز مشکلات و ایجاد تفاوت ها نیز بیشتر می شود. برقراری ارتباط واضع را آغاز کنید. اگر شما نتوانید ارتباط مناسبی برقرار کنید، پس نمی توانید مشکلات و اختلاف نظرها را حل کنید.

خود را جای همسر قرار می دهند

به مسائل از دید شریک زندگی خود نگاه کنید. سعی کنید خود را جای آنها بگذارید. سپس بررسی کنید که آیا دیدگاه و نظر اشتباهی دارد یا خیر. شاید اگر شما نیز به جای او بودید هم نیاز را داشتید و یا همین گونه رفتار می کردید. بنابراین سعی کنید با پرسیدن سوالاتی در مورد نظر و دیدگاه خود آنها را مورد بررسی قرار دهید. چرا اینگونه فکر می کند؟ و چه چیزی باعث شده است که چنین نظری داشته باشد؟ انجام این کار نشان می دهد که واقعا به دنبال برقراری ارتباط سالم با شریک خود هستید.

تفاوت نظرات

سخن آخر

زن و شوهر می توانند اختلاف نظر داشته باشند و همچنان یکدیگر را دوست داشته باشند. مهم این است که بتوانید حقایق زندگی را کشف کرده و در مورد آنها کنجکاو باشید. حتی هنگامی که با همسر خود اختلاف نظر دارید. این یک کلید اصلی برای برقراری ارتباط، افزایش صمیمیت و حل تعارضات است. همچنین مهم است که مدام به خودتان یادآوری کنید که شما نباید اجازه دهید که اختلافات در روابط باعث از بین رفتن عشق و محبت شما نسبت به هم شود. اجازه ندهید که شخصیت های متفاوت در روابط، مانعی برای رضایت و طول عمر رابطه باشد.

مشاوره خانواده تلفنی آویژه:: بازدید از این مطلب : 133
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 7 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

در زمان های نه چندان دور، زن و مرد تصور روشنی از مسئولیت ها و وظایف خود در ازدواج داشتند. شوهر برای کار بیرون از خانه و تامین معاش خانواده تلاش می کرد. زن نیز مسئولیت کارهای خانه و فرزندان را به عهده داشت و در خانه می ماند. اما امروزه نقش ها و مسئولیت های زن و شوهر تغییراتی پیدا کرده است. در جامعه امروزی زن و شوهر هر دو کار می کنند و دیگر تمام مسئولیت های مالی و رفاهی خانه به عهده مرد نیست. به همین دلیل مسئولیت ها و وظایف آنها نیز تغییر کرده است. نقش شوهر در چنین زندگی در عصر معاصر چیست؟

مشاوران مرکز مشاوره خانواده تلفنی آویژه به بررسی نقش یک شوهر مدرن در زندگی مشترک پرداخته اند. پس از بررسی و تحقیق، مقاله کاربردی و کامل زیر را برای شما عزیزان نگارش کرده اند. اگر شما نیز می خواهید یک مرد خوب در زندگی مشترک باشید پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

وظایف مرد در زندگی

چگونه یک شوهر خوب و امروزی باشیم؟

در سال 2015، 38 درصد از همسران بیشتر از شوهران خود درآمد داشتند. همچنین 70  درصد از مادران شاغل کارمند تمام وقت هستند. این واقعیت ها به این معنی است که مسئولیت های خانه باید بین زن و مرد تقسیم شود. دیگر نمی توان گفت که مرد مسئولیت بیرون از خانه را برعهده دارد و زن مسئولیت خانه را. شوهر دیگر تنها نان آور خانواده نیست و واقع بینانه نیست که زن شاغل همه کارهای خانه را خودش انجام دهد.

تامین نیازهای خانواده

برخی از مردم بر این باور هستند که منظور از حمایت کننده بودن،حمایت مالی عالی از خانواده است. به همین دلیل برخی از شوهران هنگامی که همسرانشان شروع به کسب درآمد می کنند، نگران می شوند. آنها إحساس می کنند که دیگر نمی توانند به عنوان اصلی ترین فرد در خانواده که به نیازها و آنچه که خانواده می خواهد پاسخ می داد، به کار خود ادامه دهند. اما باید گفت منظور از تامین نیازهای خانواده گاهی بیشتر از نیازهای مالی است. یک مرد خوب و مدرن، مردی است که به تمام نیازهای خانواده و همسرش توجه ویژه داشته باشد. شوهر همچنین باید رفاه عاطفی، جسمی، روحی و معنوی خانواده خود را تامین کند. بزرگترین درکی که در جامعه امروزی می توانید به آن برسید این است که  علاوه بر پول و مسائل مالی، نیازهای دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها پاسخ مناسبی بدهید.

حمایت و حفاظت از همسر و فرزندان

محافظت از خانواده و ایجاد إحساس امنیت برای اعضای خانواده یکی از کلیدی ترین نقش های مرد است. شما باید حواستان باشد که در لحظات مختلف و موقعیت های مختلف از همسر خود حمایت و حفاظت کنید. اگر کسی به همسرتان توهین کرد با او برخورد کنید و یا اجازه ندهید کسی فرزند شما را بزند و یا مورد آزار و اذیت قرار بدهد. شما باید یک حامی خوب برای همسرتان باشید. حتی اگر به معنای محافظت و مراقبت از او در برابر خانواده خود باشد. شما حتی ممکن است مجبور شوید از همسرتان در برابر فرزندانتان محافظت کنید! به دیگران نشان دهید که شما بی احترامی به همسرتان را تحمل نمی کنید و حق ندارند با همسرتان رفتار بدی داشته باشند.

از نیازهای عاطفی همسر خود حمایت کنید. مراقب باشید که چگونه با زن خود صحبت می کنید. رفتار اشتباه شما و یا گفتار تند شما با همسرتان می تواند باعث شود که دیگران نیز به خود اجازه بدهند با همسر شما بد رفتار کنند.

وظایف شوهر در زندگی مشترک

رهبری و هدایت خانواده

شما دیگر تنها نیستید و با ازدواج کردن مسئولیت رهبری و هدایت یک زندگی را بر عهده گرفته اید. شما و همسرتان یک تیم تشکیل داده اید که باید هدایت و رهبری شوند و از تفرقه در میان اعضای آنها محافظت گردد. بر خلاف تصور عموم، زنان تمایلی به رهبری خانواده ندارند. آنها دوست دارند که شوهرشان رهبری زندگی مشترک را برعهده بگیرد. همچنین مردان نیز نمی خواهند توسط همسرشان هدایت و رهبری شوند. پس هنگامی که خانواده شما با مشکلی رو به رو شد، منتظر نمانید که حتما همسرتان مداخله کند تا مشکل حل شود. هدایت خانواده را بر عهده بگیرید و از آن محافظت کنید.

البته به یاد داشته باشید که رهبری خانواده به معنای زور گویی و دوری از نظر سنجی نیست. سعی کنید در محیط خانواده خود شرایطی را برقرار کنید که اعضای خانواده بتوانند به راحتی نظرات و نیازهای خود را بیان کنند. شما نباید زورگو و مستبد باشید.

به نیازهای جنسی همسر اهمیت بدهید

در زمان های قدیم، این نگرش وجود داشت که تنها نیازهای جنسی مرد مهم تلقی می شد. همسر باید همیشه به این نیازها پاسخ مناسبی میداد و مهم نبود که زن چه انتظاراتی از رابطه جنسی با شوهر خود دارد. اما امروزه همه می دانیم که این نگرش به شدت غلط و غیر قابل پذیرش است. همیشه به دنبال این باشید که نیازها و خواسته های همسرتان در رابطه با رابطه جنسی با شوهر را به درستی پاسخ دهید. در رابطه زناشویی، رضایت و خواسته های هر دو طرف مهم تلقی می شود. همیشه به دنبال یافتن راه های جدید باشید تا زندگی جنسی همسرتان برایش رضایت بخش باشد. به یاد داشته باشید، میزان رضایت از زندگی جنسی، میزان رضایت از ازدواج شما را تعیین می کند. نبود رابطه جنسی و یا رضایت جنسی یکی از مهم ترین عوامل طلاق و جدایی زوجین محسوب می شود.

برقراری ارتباط مناسب با همسر

امروزه انتظارات و اهداف متفاوتی در زندگی برای زن و شوهر وجود دارد. انتظارات مشترک و درک متقابل یکدیگر، پذیرش مسئولیت های خود و از خودگذشتگی در برابر همسر می تواند زندگی مشترک شما را از مشاجره و سوء تفاهم ها نجات بدهد. زوج ها برای داشتن یک زندگی موفق به مهارت های ارتباطی و برقراری یک ارتباط سالم با همسر خود نیاز دارند. سعی کنید راهی پیدا کنید که شما و همسرتان بتوانید نیازها و مسئولیت های خود را به طور واضح با یکدیگر در میان بگذارید. برقراری ارتباط با همسر زندگی مشترک را از اختلافات دور می کند. اگر شما بتوانید محیطی را ایجاد کنید که به راحتی در مورد همه چیز در آن صحبت کنید، شما یک رابطه رضایت بخش در مقیاسی که هرگز تصورش را نمی کنید، بوجود آورده اید.

کمک کردن مرد در کارهای خانه

سخن آخر

طبق نظرسنجی های مشاوره تلفنی خانواده، به اشتراک گذاشتن کارهای خانه، پذیرش و تقسیم مسئولیت ها به عنوان سومین عامل برای داشتن یک زندگی مشترک موفق، پس از وفاداری و رابطه جنسی خوب، قرار دارد. این موضوع نشان می دهد که تا چه اندازه پذیرش مسئولیت ها می تواند به زندگی مشترک شما کمک کند. سعی کنید همسر خود را درک کنید و در انجام کارهای خانه و رسیدگی به نیازهای خانواده کوشا باشید. به یاد داشته باشید که نقش ها و مسئولیت های شوهر، امروزه بسیار گسترده شده است و مانند قدیم صرفا تامین معاش خانواده و حمایت مالی آنها نیست.

مشاوره تلفنی خانواده

 

 :: بازدید از این مطلب : 163
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 3 ارديبهشت 1402 | نظرات ()
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

شما به عنوان والدین مسئول شادی و سلامت روانی فرزندانتان هستید. این موضوع گاهی می تواند به شدت استرس زا و گیج کننده باشد. خوشبختانه شما می توانید با رفتار درست یک کودک شاد تربیت کنید. اگر کودک شما از سلامت روانی برخوردار باشد و زندگی شادی داشته باشد، مسلما در مراحل زندگی و موفق تر از بقیه همسالانش خواهد بود. پس برای شاد بودن فرزندتان وقت بگذارید و تلاش کنید. به یاد داشته باشید که یک کودک شاد پیشرفت بهتری در زندگی خود خواهد داشت.

مشاوران مرکز مشاوره تلفنی خانواده آویژه به دلیل اهمیت بالای سلامت روانی کودکان به مطالعه و تحقیق در رابطه با راهکارهایی برای شاد بودن کودک و شاد زندگی کردن او پرداخته اند. اگر شما نیز می خواهید یک کودک شاد تربیت کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شادی برای کودکان

راهکارهایی برای تربیت کودک شاد

راه های ساده و زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یک کودک شاد تربیت کنید. شما می توانید با مراقبت از کودک، توجه به او، صحبت کردن با او در مورد احساساتش فرزند خود را به عنوان یک کودک شاد تربیت کنید. شما می توانید فرزندان خود را تشویق کنید تا روی شادی و خوشحالی خود در زندگی تمرکز کنند. راهکارهایی که به شما کمک می کند یک کودک شاد تربیت کنید عبارتند از:

به کودک خود کمک کنید تا احساسات خود را درک و شناسایی کند

کودکان به والدین خود تکیه می کنند و نیاز دارند تا احساسات خود را با والدین درمیان بگذارند. اگر فرزندتان ناراحت، خوشحال، غمگین است و یا هیجان دارد، در مورد آن با فرزندتان صحبت کنید. سعی کنید تجربه های خود را با او به اشتراک بگذارید. این امر به القای هوش هیجانی در کودکان کمک می کند و به آنها کمک می کند تا با احساسات خود هماهنگ شوند. مثلا اگر فرزندتان یک بازی جدید یاد گرفته و هنگام انجام آن خوشحالی می کند می توانید شما نیز به او بگویید: تو خیلی خوشحالی و من عاشق دیدن لبخند تو هستم. همچنین هنگامی که او احساساتی مانند ناراحتی و ... را دارد به او کمک کنید تا مشکلاتش را بیان کند و در مورد آنها صحبت کند.

فرزندانتان را تشویق کنید که با دوستانشان وقت بگذرانند

ارتباطات اجتماعی در تربیت کودکان بسیار مهم است. پس حتما به آنها اجازه دهید تا زمانی را با کودکان هم سن خود بازی کنند و وقت بگذرانند. سعی کنید به کودک خود کمک کنید تا حداقل دو ساعت در هفته را با دوستانشان بازی کنند. اگر کودکتان بسیار کوچک است و تنهایی نمی تواند از خانه بیرون برود، می توانید خودتان همراه او به خانه خاله یا دایی بروید تا کودک با فرزند آنها بازی کند. با سایر والدین هماهنگ کنید تا فرزندانتان با دوستان مختلف بازی هفتگی یا ماهانه داشته باشند.

اگر فرزند شما در دوست یابی و حفظ دوستان مشکل دارد، در مورد آن صحبت کنید. فرزندتان را تشویق کنید تا در فعالیت های گروهی شرکت کند. قرار گرفتن در گروه های هم سن باعث می شود که او شاد و پرانرژی باشد.

استفاده از وسایل دیجیتالی و تماشا کردن تلوزیون را محدود کنید

استفاده از تلفن همراه و یا تلوزیون را به دو ساعت در روز محدود کنید. مطالعات نشان می دهد که کودکان و نوجوانانی که زمان بیشتری را در روز مقابل نمایشگرها به بازی، ارسال پیامک و ... می گذرانند، احساس شادی کمتری دارند. اگر فرزندتان کمتر از 13 سال دارد سعی کنید او را از فضاهای مجازی و فعالیت های اینترنتی دور کنید. البته نباید فرزندتان را از استفاده از این وسایل منع کنید و بیش از اندازه سخت گیری کنید.

زندگی شاد کودکان

در مورد چیزهایی که کودک را خوشحال می کند، صحبت کنید

بهتر است گاهی از کودک خود در مورد آنچه که در روز باعث شادی و خوشحالی اش شده است سوال کنید. صحبت کردن در مورد احساساتی مانند شادی، خوشحالی، هیجان و ... راهی عالی برای تشخیص شادی در زندگی کودک و تغییر دادن تجربیات منفی است.  زمانی را مشخص کنید و با فرزندان خود در مورد چیزی که باعث خوشحالی آنها در روز شده است صحبت کنید. با بزرگتر شدن فرزندتان می توانید او را تشویق کنید تا یک دفترچه سپاس گزاری درست کند و آنچه که در روز او را خوشحال کرده یادداشت کند. صحبت کردن در مورد دلایل شادی و خوشحالی می تواند خوش بینی و خوش رفتاری کودکان را افزایش دهد.

مسئولیت های بیشتری را به کودکان بسپارید

با بزرگتر شدن کودکان، می توانید مسئولیت های بیشتری را به آنها واگذار کنید. این کار شما باعث می شود که او احساس کند عضو مهمی از خانواده است و می تواند به دیگر اعضای خانواده کمک کند. درگیر نگه داشتن آنها و دادن مسئولیت های جدید به آنها باعث ایجاد حس غرور و اعتماد به نفس برای آنها می شود. داشتن اعتماد به نفس نیز می تواند کمک کند تا کودک شما یک کودک شاد باشد. سعی کنید کارهایی متناسب با سن کودک را به آنها واگذار کنید. تا با درست انجام دادن آنها خوشحال شوند. اگر کودک نتواند کار سپرده شده را به درستی انجام دهد و یا توان انجام دادن آن را نداشته باشد، ممکن است ناامید شده و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

کودکان را در بازی ها و فعالیت ها مشارکت بدهید

لذت بردن بخش مهمی از شاد بودن است. اجازه دهید فرزندتان در انواع بازی ها، کاردستی ها و فعالیت ها شرکت کند و او را تشویق کنید تا مهارت های خود را تقویت کند. در حین بازی، کودکان در هر سنی می‌توانند علایق جدیدی را کشف کرده و کارهایی را که در آن مهارت دارند، تمرین کنند. هنگام بازی مطمئن شوید که هیچ وسیله الکتریکی در اطراف کودک نیست. به این طریق او بهتر می تواند مهارت ها و خلاقیت خود را شکوفا کند. همراه شدن شما با فرزندتان برای بازی کردن او را خوشحال می کند. کودک متوجه خواهد شد که برای شما مهم است و به او اهمیت می دهید. همین موضوع می تواند او را به یک کودک شاد تبدیل کند.

الگویی مناسب برای فرزندانتان باشید

فرزندان، والدین را الگو خود قرار می دهند. آنها از شما یاد میگیرند که بخندند، گریه کنند و ... . به کودک خود نشان دهید که شادی بخش مهمی از زندگی شما است. با او صحبت کنید و نشان دهید که چگونه باید خوشحال و شاد بود. وقتی مرتکب اشتباهی می‌شوید، حتماً از فرزندانتان و هر کس دیگری که در آن نقش داشته است عذرخواهی کنید. رسیدگی به مسائل و اشتباهات با مهربانی برای بزرگسالان و کودکان مهم است. اگر کودک شما یاد بگیرد که به درستی با دیگران رفتار کند و ارتباط سالم برقرار کند، مسلما می تواند همیشه خوشحال و شاد باشد. زیرا هم مورد احترام دیگران قرار می گیرید و هم خود را از تنش ها و تعارضات دور می کند.

خوشحالی کودکان

سخن آخر

کودکانی که شاد زندگی می کنند و می توانند احساسات خود را بروز دهند، زندگی بهتری خواهند داشت. سعی کنید برای فرزندان خود وقت بگذارید و به آنها یاد بدهید که چگونه شاد باشند. اگر شما همیشه ناامید و افسرده باشید و هیچ گاه در کنار کودکتان خوشحالی نکنید، او چگونه می خواهد یاد بگیرد که شاد زندگی کند؟ پس در ابتدا باید رفتار خود را بسنجید و سپس به کودکتان کمک کنید که خوشحالی و شادی را در زندگی خود روانه سازد. می توانید به مشاوره تلفنی خانواده مراجعه کنید تا یاد بگیرید که چگونه زندگی شادی داشته باشید و این شادی را به فرزندان خود منتقل کنید.

مرکز مشاوره خانواده آویژه

 

 :: بازدید از این مطلب : 154
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 3 ارديبهشت 1402 | نظرات ()