تشخیص عشق حقیقی و واقعی
نوشته شده توسط : مریم هاشمی

 

  • عشق حقیقی و واقعی در مردان و زنان در عصبانیت خود را نشان میدهد . این مواقع عشاق با یکدیگر بدرفتاری نمیکنند .
  • محبت (Affection) سکه کشور عاشقان است . آنها در هر شرایط حساب محبت را از مشکلات ، را بطه جنسی و اختلافات جدا میکنند .
  • عاشقان به صورت منصفانه ای با یکدیگرمذاکره میکنند . آنها به جای اینکه حس گناه داشته باشند ، با در نظر گرفتن شرایط یکدیگر با هم مذاکره میکنند .
  • آنها یکدیگر را به عنوان هم تیمی نگاه میکنند که باید هم عملکرد یکدیگر را بهبود ببخشند و هم درحفظ کارآمدی یکدیگر تلاش کنند .
  • همه عاشقان علاقه دارند محبوب و معشوق خور را محدود و در اختیار خود بگیرند . اما آنها این کار را با تشویق و تقویت مثبت انجام میدهند به جای کنترل بیمارگونه (aversive control) محبوب خودشان . زمانی که افراد در یک رابطه عاشقانه درست به سمت کنترل کردن بیمارگونه پیش میروند (مانند رفتار با کودکان) باید بگوییم مه زمان آن رسیده است که روابط متقابل خود را تغییر دهید .

تمامی موارد فوق که در مورد تشخیص عشق واقعی مطرح شد یک حرف واحد را بازگو میکند : مقدار حساسیتی که شرکای رابطه عاطفی به صورت مساوی روی رابطه سرمایه گذاری میکنند یک عشق حقیقی را تقویت و حفظ میکند .

عشق حقیقی و واقعی چیست ؟ چه نشانه هایی دارد و چگونه آن را میتوانیم تشخیص دهیم ؟ این سوالاتی است که ممکن است زمانی که شما درگیر یک رابطه رمانتیک شده باشید به دنبال پاسخی برای آنها باشید . برخی فکر میکنند که عشق حقیقی و واقعی (true love) و در کل شاد زیستن ، یک شیوه یکسان دارند . مانند تولستوی که میگوید انسانهای خوشحال همه شبیه به هم هستند !

ولی وقتی به انواع عشق از نظر روانشناسی مینگریم به این نتیجه میرسیم که راه های گوناگونی برای روابط عاطفی شاد وجود دارد . ولی زمانی یک عشق حقیقی و واقعی شکل میگیرد که افراد درک مشترکی از هنجارهای رفتاری داشته باشند . هر رابطه ای در یک بستر فرهنگی شکل میگیرد که این فرهنگ میتواند دارای کارکرد های کارآمد یا ناکارآمدی باشد .

معیارهای عشق حقیقی و واقعی

معیارهای عشق حقیقی و واقعی چیست ؟ تست روانشناسی عشق وجود دارد ؟ روانشناسی عشق مردان و زنان چگونه است ؟ تمام این سوالات هنگام تردید و بی اعتمادی نسبت نیت معشوق در ذهن عاشق شکل میگیرد البته برعکس این روند نیز صادق است . زیرا بعضی اوقات فردی که مدعی عاشق بودن است تنها رفتارهای عاشق گونه اش را وانمود میکند ،

در حالی که اعتقاد درونی به آن ندارد . مثلا وانمود میکند فرد بسیار مهربانی است در صورتی که فقط به سوءاستفاده جنسی خود فکر میکند . پس اینکه افراد به دنبال معیارهای عشق حقیقی و واقعی باشند بی دلیل نیست . ترجمه معیار های عشق حقیقی و واقعی همان سوال های بیجواب برای اعتماد است .

نشانه های عشق حقیقی و واقعی

نشانه های عشق حقیقی و واقعی را میتوان از تجربه زوج هایی که سالها توانسته اند با این فرهنگ کنار هم بمانند تشخیص داد ، بنابراین چشمان خود را باز کنید نیاز به تست عشق نیست . حال به 10 مورد از نشانه های عشق حقیقی و واقعی اشاره میکنیم .

تشخیص عشق حقیقی و واقعی

  • تشخیص عشق حقیقی و واقعی نیازمند دقت است . عشق صادقانه یک داستان عاشقانه (love story) نیست ! عشق واقعی نیازمند یک کمدی عاشقانه است نه یک چارچوب خشک و نامنعطف . اینگونه نگرانی ها به جای خود فریبی در خنده و مزاح حل خواهند شد .
  • هرگونه فعالیتی که هبستگی زوجین را به خطر می اندازد باید در تسلط آنها باشد . به عبارت دیگر رازدار یکدیگر باشند . اسرار است که افراد را به یکدیگر پیوند میدهد .
  • در یک رابطه عاشقانه واقعی راه حل مشکلات بازگو میشود نه سرزنش کردن یکدیگر به خاطر وجود این مشکلات .
  • یک عاشق یک شریک و دوست هم نیز هست . اینجا هیچکس خود را برتر از دیگری نمیپندارد .
  • یک فرد عاشق همیشه به دنبال راه هایی برای شناخت و در نتیجه شاد کردن معشوق خود است . او مشاوره را به بهانه حریم خصوصی متوقف نمیکند .

 

منبع:

https://www.mehrnews.com/news/5450211/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%88-%DB%B1%DB%B2-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF

 

:: بازدید از این مطلب : 174
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 1 فروردين 1401 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: